GÜNDEM Haberleri Tümü

Adam kadını dövüyordu ve insanlar sadece izliyorlardı

Stockholm’da yaşayan Türk kızı Selin Fortacı ve arkadaşları okul çıkışında alışveriş yaptıkları sırada gelen çığlıklara duyarsız kalamadılar ve olay yerine gittiler.

Etraftaki insanların müdahale etmemelerine çok şaşırdıklarını ifade etti. Fortacı ifadelerine  şöyle devam etti.’’Adam kadını dövüyordu ve insanlar sadece izliyorlardı’’dedi. Bunun üzerine büyük bir insanlık örneği göstererek adamın yanına gidip bu yaptığına bir son vermesini istediler. Fortacı yaşananları şöle anlattı.Adam çok öfkeliydi ve bize de sert tepki verdi ,itip bağırmaya başladı ve gitmemizi söyledi.

Bizde aynı karşılığı vererek müdahale etmek durumunda kaldık. Hepimiz bir anda adamı iterek kadını kolundan tutup çektik. Kadın korkudan titriyordu. 9 kişiydik ve adamın yapacağı bir şey kalmamıştı hemen polisi aradık fakat adam kaçmıştı. Yetkililer kadını himayeye aldılar bizde bu sırada kadınla fotoğraf çekildik dedi.

Gündeme düşen bu haberin facebook da yayınlanmasıyla cesur yürekler Selin Fortacı ve arkadaşları kahraman ilan edildi. Fortacı’’Böyle bir olay karşısında duyarsız kalamazdık.Bir an bile düşünmeden, korkmadan müdahale ettik ‘’ dedi. Tüm insanların bu tip olaylar karşısında duyarsız kalmadıkları sürece bu tür insanların hiç kimsenin canını yakamaycağını,şiddetin azalabileceğini  ve birlikten nasıl bir kuvvet oluşabileceğini göstermiş olduk dedi.Arkadaşlarım ve kendimle gurur duyuyorum,lütfen duyarsız olmayalım dedi.O küçük ve cesur yürekten çıkan sözler herkesi çok etkiledi.Büyüdüğünde dedektif olmak istediğini belirten Türk kızı Selin Fortacı Stockholm’da haberlerin gündemi oldu.
 Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları