GÜNDEM Haberleri Tümü

ABD Başkanlık Seçimlerinde Son Viraj

Amerika’da başkanlık seçimleri yaklaşırken  Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı Donald Trump Demokrat Partiyi piyasaya sahte anket sürmekle suçladı.

Cumhuriyetçi partinin başkan adayı Donald Trump, rakibi Demokrat Partiyi sahte anketler piyasaya sürmek ve  seçmeni etkilemeye çalışmakla suçladı.Donald TrumpTwitter hesabından  "Başkanlık yarışında Demokratların adayı Hillary Clinton’un önünde olduğunu fakat bu partinin etkisi altındaki medyanın sahte anketler ile bu durumu örtbas ettiğini" iddia etti.


Trumptwitter hesabından “Biz öndeyiz ve basın bunu yazmıyor. Seni aptal yerine koymalarına izin verme.” paylaşımında bulundu.
Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Trump’ınyorumlarının   yayınlanan son anketlerden  sonra  gelmesi düşündürücüydü.


 ABC News’in yaptığı araştırmalara göreBaşkanlık yarışındaTrump ile Clinton arasındaki fark açılıyor. Anket sonuçları Hilarry Clinton’un Trump ile arasındaki farkı yüzde 12’ye taşıdığını gösteriyor. Donald Trump’ın kadınlar hakkında söylemiş olduğu uygunsuz sözlerin seçmenin kararını önemli ölçüde etkilediği değerlendirmesi yapıldı.


Seçimlerle ilgili yapılan birçok ankette durum farklı değil.CNN televizyon kanalının yaptığı ankete göre Clinton ve Trump arasındaki fark yüzde 9.Clinton’u destekleyenlerin oranı yüzde 48,Donald Trump’u destekleyenlerin oranı ise yüzde 39 


Hilarry Clinton ve Donald Trump  başkanlık seçimleri için kampanya harcamalarını artırdılar.
8 Kasım’da gerçekleştirilecek olan başkanlık seçimleri için Hillary Clinton eylül ayında 82 milyon dolar harcadı.Trump ise kampanyalar için eylül ayında 70 milyon dolar harcadı.
 Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları