GENEL Haberleri Tümü

Urla Hangi Yüzyılda Osmanlılara Katılmıştır!

Urla İzmire 35 kilometre uzaklıkta şirin bir ilçemizdir. Turistik ilçemiz 14. yüzyılda Osmanlı topraklarına katılmıştır. İlçede gezip görülecek tarihi eserler ve doğal güzellikler mevcuttur. Sungurlar cami, kamanlar cami, fatih İbrahim bey cami gibi birçok tarihi eser vardır.

Urla İzmir’e 35 kilometre uzaklıkta şirin bir ilçemizdir. Turistik ilçemiz 14. yüzyılda Osmanlı topraklarına katılmıştır. İlçede gezip görülecek tarihi eserler ve doğal güzellikler mevcuttur. Sungurlar cami, kamanlar cami, fatih İbrahim bey cami gibi birçok tarihi eser vardır.
Urla İzmir körfezi kıyılarında bulunmaktadır. İzmir körfezi ile urla kıyıları adeta birbirini tamamlamaktadır. Urla açıklarında 12 ada bulunmaktadır. Urla ilçesi ve köyleri tiyatroları ve el işçilikleri ile her zaman ilgi odağı olmayı başarmıştır. Aynı zamanda köylerde seracılık ve zeytinyağı üretimi de yapılmaktadır.
Urla’nın doğal güzellikleri sinema yapımcılarının da gözünden kaçmamış birçok film ve dizi buralarda çekilmiştir. Urla birçok şair ve edebiyatçı yetiştirmiştir. Bu sanatçıların evleri restore edilerek turizme katkı sağlamak için hizmete sunulmuştur.
 Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları