GENEL Haberleri Tümü

Musul Tek Tek Teröristlerden Arındırılıyor

Irak ordusu tarafından terör örgütü IŞİD'in elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonları devam ederken kentin güneyinde yer alan 2 Köy daha kurtarıldı.Ninova ortak operasyonlar komutanı General Necmi Cumhuriyet tarafından yapılan açıklamaya göre Musul'un güneyindeki Kaya ara kasabasına bağlı 2 Köy de DEAŞ elinden geri alındı.

 DEAŞ Zulmü altında olan hayat mücadelesi veren Musul halkının kurtarılacak açıklamaları yapan General Necmi Cuburi en kısa zamanda nasıl Kent merkezine gireceklerini söyledi. Irak ordusu tarafından kurtarılan köylerdeki siviller çatışma bölgesinden askeri ve diğer araçlara binerek diğer bölgelere aktarılıyor.

Hud ve Kani Haram köylerinin geri alındığını hatırlatan Cuburi, "Ebehir ve Lezzake köyleri de Irak ordusu ve Aşiret Güçleri tarafından kurtarıldı." bilgisini paylaştı.
Musul'un güneyinde daha önce Hud ve Kani Haram köylerinin geri alındığını hatırlatan Cuburi, "Ebehir ve Lezzake köyleri de Irakordusu ve Aşiret Güçleri tarafından kurtarıldı." bilgisini paylaştı.Musul'un güneyindeki Mahmur ilçesinde yer alan Dibege Çadır Kampı'na sevk edilecek iç göçmenlerin, ilk önce güvenlik soruşturmasından geçirileceği ve daha sonra söz konusu kampa gönderileceği kaydedildi.Diğer yandan Irak ordusunun en çok askeri yığınak yaptığı ve 24 Ağustos'ta DEAŞ'tan temzilenen Kayyara kasabasında yer alan petrol kuyuları yanmaya devam ediyor.Yanan ham petrol hava kirliliğine neden oluyor.
 
 
 Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları