GENEL Haberleri Tümü

2016-2017 eğitim öğretim e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

2016-2017 eğitim öğretim e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden yine birçok bilgi paylaşımında bulunuyor. 2007 tarihinde açılan eokul sistemi büyük bir ilgiyle takip ediliyor .İnternet ortamındaki eokul sistemi ile veliler çocukların okul durumu karne notları TEOG sonuçları gibi birçok veriyi ulaşma imkânına sahip olabiliyorlar.

Son yıllarda Türk eğitim sistemi içerisinde yapılan yenilikler en güzel örnek elbetteki eokul sistemi oldu.Modern yüzyılın teknolojilerini en aktif şekilde kullanan Milli Eğitim Bakanlığı Türk eğitim sistemi içerisinde hizmet yapısının daha modern oluşması için çaba sarf ediyor .Milli Eğitim Bakanlığı'nın eokul sistemi birçok kişi tarafından tercih edilerek kullanılıyor.

Internet ortamı üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı'nın eokul sistemi ile birlikte  ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin eğitim yaşamları boyunca her zaman ihtiyaç duydukları veli desteğini alamamaları konusunda da çok önemli etkiler sağlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul sistemi üzerinden öğrencilerin not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, haftalık ders programı bilgisi, derslerine giren öğretmenleri, aldığı dersler bilgisi, sınav tarihleri bilgisi, başarı belgesi bilgisi ve şube ortalaması gibi bilgilere ulaşılabiliyor.

Yoğun hayat şartlarından dolayı çocuğunun dersleri ve okul bilgileri için okula gitmeye vakit bulamayan veliler e okul sistemini kullanmayı tercih ediyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik ortam üzerinde hizmete açılan e-Okul sistemini kullanarak çocuğunun okul durumu hakkındaki en güncel hali ile öğrenebilme şansına sahip olabiliyor. Bu neden ile de günümüzde Milli Eğitim Bakanlığının e-Okul sistemi oldukça yoğun ve sık bir şekilde her eğitim yılı içerisinde veliler ve öğrenciler tarafından yoğun şekilde kullanılıyor.Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları