DÜNYA Haberleri Tümü

Venezuela'da Elektrik Kesintileri Morgları Vurdu

Venezuela'da ki ekonomik krizden cesetlerde payını aldı .Elektrik kesintisinden dolayı soğutmayan montlarda bulunan cesetlerin patladığı açıklaması geldi. Edinilen bilgilere göre ekonomik krizin hayatı olumsuz etkilediği Venezuela'da bütçe kesintileri enerji kesintileri nedeniyle, hastane modlarında soğutma sistemlerinin yetersiz kalmasından dolayı morglarda bulunan cesetler patlamaya başladı.

Geçtiğimiz haftalarda gazete manşetlerinde yer alan haberlere baktığımızda hapishanelerdeki mahkumların açlıktan öldüğü küvezde yatması gelen bebeklerin karton kutulara konduğu hakim ve savcıların maaş alamadığı ekonomik krizin esir aldığı ülkede hastane modlarından da cesetlerin patladığı haberi geldi .Tropikal sıcaklarında etkisiyle 2 gün boyunca yürüdükten sonra Patlayan bir ceset etrafa zehirli sıvılar ve gazlar saçtığı söyleniyor.
 
Venezuela'da ekonomik krizin etkisiyle sağlık sisteminde çöktüğü Morgan soğutma sisteminin çalışmadığı Morgan yakın odalarda bulunan bir kısım hastaların odalarının boşaltıldığı buna gerekçe olarak da leş kokularını olumsuz etkilediği söylendi .bir hastane çalışanı: "Burada ilk kez bir ceset patlamıyor. Eylül ayının ortalarından bu yana iki ceset patladı." açıklamasında bulundu. Bir zamanlar Venezuella'nın en iyi hastanesi olarak gösterilen Patricio de Alcalá Hastanesi'ne La Patilla adlı haber sitesinin kılık değiştirmiş muhabiri gizli kamerayla girdi.

Hastane koridorlarında hastaların bakımsız halde durduğunu, temel tıbbi malzemelerin eksik olduğunu ve havalandırma sisteminin yetersiz olduğunu kayıt altına aldı.Çok ağır bir ekonomik kriz yaşayan petrol zengini Venezuella'da gıda ve tıbbi malzemelerin temininde sıkıntılar yaşanırken, 30 milyon ülke insanının temel sağlık hizmetlerine ulaşmakta zorluk çektiği açıklandı.
 
 
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları