Yarın Okul Var mı tatil mi Kar Tatili Olan İller ve İlçeler hangileri? (7-8 Aralık)
Türkiye, hafta sonuna kar etkili kar yağışı ile merhaba demeye hazırlanıyor. Türkiye Balkanlardan gelen karlı ve soğuk havanın etkisi altına giriyor. Kar yağışı ile birlikte eğitim ve öğretimde aksaklıklar olabileceği belirtiliyor. Kar yağışı nedeniyle okullara tatil mi Kar Tatili olan iller ve ilçeler hangileri? İşte detaylarımız!

Okullar tatil mi, öğrenciler merakla tatili bekliyor! Tatili karın tadını çıkararak geçirmeyi planlayan öğrencilerin tek umudu kar yağması ve okulların tatil olması. 

ARTVİN
Artvin merkez, Borçka ve Murgul ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime bugün ara verildiği belirtildi.

GİRESUN

Giresun'un 4 ilçesinde taşımalı öğrenim gören öğrencilere kar tatili Giresun Doğankent, Yağlıdere, Çanakçı ve Dereli ilçelerinde bir gün tatil..

BİNGÖL

Bingöl’ün Karlıova ilçesi 5 ve 6 Aralık tarihleri tatil edildi.

VAN

Van merkez, İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi

RİZE

Rize  Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

KARABÜK

Karabük merkez ve Safranbolu, Eskipazar, Yenice, Ovacık ve Eflani ilçelerinde örgün ve yaygın eğitim kurumları yarın tatil edildi.


KAR VE YAĞIŞ UYARILARI

KONYA:

Konya'da 4 Aralık, Pazar kar yine geliyor. Pazartesi ve Salı ara ara kar yağışı etkili olacak. Çarşamba, Perşembe ve 9 Aralık Cuma güneşli günler Konyalıları bekliyor!

- Önümüzdeki iki hafta Konyalılar yağmu ve güneşli günler yaşayacak. Konyada bu zaman diliminde okulların kar nedeniyle eğitime ara verme olasılığı yok. Durumda bir değişme olursa facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.


KAYSERİ: 

Kayseri'de 1 Aralık Perşembe ve 2 Aralık Cuma günleri hafif kar sağanağı görülecek. Hava sıcaklığı -1 'e kadar düşüyor. 4 Aralık Pazar kar yine geliyor, 5 Aralık Pazartesi muhtemel bir kar yağışı var, hava sıcaklığı -6'ya kadar düşüyor.

6 Aralık Salı ve 7 Aralık Perşembe hava sıcaklığı -15 ve -17'lere kadar düşüyor. Kar var, bu günlerde Kayseri'de okullar eğitim ve öğretime ara verebilir. 8 Aralık Perşembe ve 9 Aralık Cuma sıcaklık yine -15'lerde güneş var anca ısıtmıyor, gece ve sabahları gizli buzlanma ve dona dikkat!  Durumda bir değişme olursa facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ANKARA:

Ankara'da 1 Aralık Perşembe geceleri oldukça soğuk olacak, sıcaklık -3 derecede olacak. Ankaralıları Perşembe günü hafif kar sağanağı bekliyor. 2 Aralık Cuma günü ise kısmen açık bir hava var. 3 Aralık Cumartesi yine hafif kar sağanağı olacak. 7 Aralık Pazar günü ise hava sıcaklığı -2'lerde ve ara ara yağmur geçişlerinin yanı sıra kar sağanakları yaşanacak.

5 Aralık pazartesi hava sıcaklığı -3 derecede muhtemel kar ve sağanak yağmur geçişleri olacak. 6 - 7 - 8 ve 9 Aralık günleri kısmen güneşli bir havanın olması soğukların şiddetini düşürmeyecek, sıcaklık geceleri -8 dereceye kadar düşüyor.

Ankaralıları 14 Aralık Çarşamba gününe kadar hafif karlı ve kısmen güneşli havalar karşılıyor. Eğitim ve öğretimde aksamaların olacağı bir durumla karşılaşılacağı düşünülmüyor. Durumda bir değişme olursa facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

BOLU:

Bolu'da 1 Aralık Perşembe günü zaman zaman kar ve yer yer kar sağanakları bekleniyor. 2 Aralık Cuma yağmur ve kar sağanağı 3 Aralık Cuma ise güneşli fakat -3 derecede bir hava Boluları karşılıyor.

4 Aralı Pazar ve 5 Aralık pazartesi günü ara ara yağmur ve kar sağanak geçişleri yaşanacak. Hava bulutlu olacak. 6 Aralık salı günü Boluluları gece -5 derece sıcaklık bekliyor, yer yer don görülecek.  7 Aralık Çarşamba ve 8 Aralık Perşembe parlak bir güneş var ancak gece hava sıcaklığı -2 derece olacak. 9 Aralık cuma günü çoğunlukla bulutlu bir hava var, sıcaklık gece -5 dereceye düşüyor. Kar yağışı yok ancak gece don görülebilir.

Bolu'da 10 ile 15 Aralık tarihleri arasında pazar günü hariç diğer günlerde çoğunlukla güneşli bir hava olacak. Sıcaklık biraz yükseliyor ve gece sıcaklığı 3 dereceye kadar çıkıyor. Kuru soğuk etkili olacak. Eğitim ve öğretimde aksamaların olacağı bir durumla karşılaşılacağı düşünülmüyor. Durumda bir değişme olursa facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

SİVAS:

Sivaslıları 1 Aralık Perşembe -2 derecede bir hava karşılayacak, hafif şiddette kar yağacak. 2 - 3  ve 4 Aralık'ta Sivaslılar gece oldukça üşüyecek, sıcaklık geceleri -9'a kadar düşecek. Hafif kar geçişleri görülecek, pazar günü ise ara ara kar sağanakları var. Sıcaklık ise gece -4 derecede olacak.

5 Aralık Pazartesi kar yağışı var, gece sıcaklığı -7 derece olacak, sabah don meydana gelecek. 6 Aralık Salı günü aralıklı kar yağışı Sivaslıları karşılayacak. 7 - 8 ve 9 Aralık tarihlerinde hava oldukça soğuk gündüzleri -8'lerde olan hava sıcaklığı geceleri -16 dereceleri bulacak. Don olayları sıklaşacak ancak kar yok. Eğitim ve öğretimde aksamaların olacağı bir durumla ile 5 Aralık Pazartesi karşılaşılabilir! Valilik açıklamaları takip edilmeli, durumda bir değişme olursa facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.10 - 15 Aralık tarihlerinde hava sıcaklığı birazcık artıyor ve  gündüzleri 2 , geceleri ise -4 derecede olacak. Kar yağışı yine beklenmiyor. Buzlanma ve don olayları görülmeye devam edecek.

KASTAMONU:

Kastamonu'da 1 Aralıkta hafif kar yağışı görülecek, hava sıcaklığı gece -8 dereceye düşüyor. Sabah don ve gizli buzlanmaya dikkat edilmeli! 2 Aralık Cuma bulutlu ve güneşli bir hava var gece sıcaklığı -2 derecede seyredecek. 3 Aralık Cumartesi hava sıcaklığı düşüyor gece -7 derece ara ara hafif kar sağanakları görülecek.

5 Aralık Pazartesi ve 6 Aralık Salı zaman zaman hafif kar yağışları var gece hava sıcaklığı düşüyor -7 derecede!  Çoğunlukla güneş var ancak ısıtmıyor! Hissedilen sıcaklık gündüzleri 4 dereceye kadar çıkacak. Hava bu şekilde 9 Aralık Cuma gününe kadar devam edecek.

Kastamonu'da 10 - 15 Aralık tarihlerinde hava sıcaklığı gündüz 6 dereceye kadar çıkacak, gece en düşük sıcaklık Pazar günü yaşanacak -3 derece olacak. Çoğunlukla güneşli bir hava mevcut! Eğitim ve öğretimde aksamaların olacağı bir durumla karşılaşılacağı düşünülmüyor. Durumda bir değişme olursa facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

BURSA

Karlı ve soğuk hava 1 Aralıktan itibaren etkisini yitiriyor. 2 Aralık Cuma günü Bursa kısmen güneşli bir gün yaşanacak gündüz sıcaklığı 8 dereceye kadar çıkacak.  4 Aralık Pazar günü hafif yağış geçişleri görülecek.  Bursa'da 15 aralık tarihine kadar etkili kar yağışı beklenmiyor. Hava güneşli ve bazı günlerde yağmurlu olacak hava sıcaklığı gündüz 12 dereceye kadar çıkıyor. Eğitim ve öğretimde aksamaların olacağı bir durumla karşılaşılacağı düşünülmüyor. Durumda bir değişme olursa facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ERZURUM

Erzurum'da 1 Aralık Perşembe aralıklarla karla karışık yağmur var, sıcaklık gündüz 1 derece gece ise -9 dereceye kadar düşecek, sabahları buzlanma ve dona dikkat edilmeli, 4 Aralık günü bulutlu bir hava var.  5 Aralık'ta başlayacak kar yağışı 6 Aralık Salı şiddetleniyor. Hava sıcaklığı -19 dereceye kadar düşüyor,  Eğitimde aksamanlar olabilir.

7 -8 - 9 Aralık tarihlerinde kar yağışı yok ancak hava oldukça soğuk gece -20 derecede olan sıcaklık gündüzleri -5 derece güneş yüzünü gösterse de hava çok soğuk olacak! Don devam ediyor..  10 - 15 Aralık tarihleri arasında Erzurum'da ani hava değişikliği olmayacak, güneşli bir hava var sıcaklıklar birazcık yükseliyor gündüz -1 derece olan sıcaklık gece -10'larda seyredecek. . Eğitim ve öğretimde aksamaların olacağı bir durumla ile 6 Aralık Salı karşılaşılabilir! Valilik açıklamaları takip edilmeli, durumda bir değişme olursa facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

MALATYA:

Malatya'da 1 Aralık Perşembe başlayacak kar yağışı Cuma devam edecek, hava sıcaklığı en yüksek 4 dereceye kadar çıkacak. Perşembe sabahı başlayan kar Cuma öğleden sonra ara ara yağacak.  Kar kalınlığının 6 -12 cm arasında olacağı tahmin ediliyor. 

Kar yağışı 4 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek.  Sıcaklık gündüz en yüksek 5 derece olacak.  5 Aralık Pazartesi ve 6 Aralık Salı kar yağışı devam edecek, kar yağışına ara ara yağmur eşlik edecek. 7 Aralık Çarşamba hava soğuyor gece -13 derece gündüz hissedilen sıcaklık  - 1 derece olacak. Kar yağışı yok ancak gece don olayları yaşanacak. Güneş yüzünü gösterse de gündüz sıcaklığı en fazla 1 derece olacak.  10 - 15 Aralık tarihlerinde kar yağışı beklenmiyor hava sıcaklığı mevsim normallerine dönüyor!

NİĞDE:

Niğde de kar çarşamba akşamı başlıyor, 1 Aralık perşembe devam edecek kar kalınlığı ise 5 -10 cm arası olması bekleniyor. Kar yağışı cuma sabahı sona erecek.  5 Aralık Pazartesi ve  6 Aralık Salı günü kar var hava sıcaklığı  gece -5 derece gündüz ise 8 dereceye kadar çıkıyor.  Niğde de 15 Aralık gününe kadar hava kar yağışı görünmüyor. Hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyeredecek.


Kar Tatili Olan Yerler!

Okullarda kar engelinden dolayı şuanda eğitime ara verilmiş il ve ilçelerimiz bulunmamaktadır. Gelişmeleri an be an facebook safamızdan takip edebilirsiniz.

Sayfamızı beğenin kar haberlerinden hemen haberdar olun!
 
Kar Tatili Haberleri - Son Dakika Kar Tatili Gelişmeleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. 
Kaydet

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Sahra ay 1 hafta önce

Keşke okul tatil olsa

Misafir Avatar
yigit kursun 2 hafta önce

ya hadi ya

Misafir Avatar
yigit kursun 2 hafta önce

vali ne zaman aciklayacak