04 Aralık 2016 Pazar 10:23
Kar Yağışı Ne Zaman Kesilecek?Nerelere Hangi İllere Yoğun Kar Yağacak?
 Aralık ayına girdiğimiz şu günlerde birçok kişi tarafından memlekete tarih ne zaman yağacak merak konusu oldu.Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk havanın giderek artması bekleniyor meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre kar ve soğuk hava dalgasına karşı vatandaşların tedbirli olması istendi Ankara ve İstanbul'da şiddetli kar yağışı bekleniyor.

Son zamanlarda soğuk havanın etkisini arttırması ile birlikte vatandaşlar kış hazırlıklarına devam ediyor.Meteoroloji ise sıcaklıkların giderek düşeceğini söylüyor şiddetli yağış ve dolu uyarısı İstanbul başta olmak üzere birçok il için geldi.Bu iller arasında Bolu, Ankara, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir ve çevre illerinde kar yağışının bu hafta başlayacağı bildirildi.

Son günlerde artan soğuk havanın ardından birçok ilde kar kendisini gösterdi.Yurdun beyaz örtüsü Bugünden itibaren birçok ilde görülürken araçların kışlık Bakımlarını yaptırmak için sıraya girdiği söyleniyor.

 Diğer yandan vatandaşlar kalorifer bakımı su tesisatı Onarımı gibi birçok tedbir alınarak kışa hazırlık işlemleri gerçekleştirildi. Bazı belediyeler don olaylarına karşı halkı uyararak önlem almaları için ilanlarda bulunduğu ülke genelinin etkisi altına alacak karlı hava için hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor.

Meteoroloji havaların soğacağını söyledi ama kar yağışı ile ilgili bir bilgiyi bizimle paylaşmadı. Bir bilgi geldiğinde sizlere aktarmak için elimizden geleni yapacağız. Bu haberi güncelleyecek ve hemen akabinde yeni bir haber yapacağız. Bu durum gerçekten sizler için çok önemlidir. Çünkü kar yağışı son dakika ile sizde hayatınıza yön vereceksiniz.

Son Güncelleme: 04.12.2016 10:25
Yorumlar

Google+'da Paylaş