İstanbulun Göbeğinde Kadın Vahşeti

83
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-04-06 06:28:24Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Ata erkekliğin ve erit yaşamın göbeğinde ki Türkiye, milenyum yıllarında olmasına rağmen hala erkek terörünü yenemeyip, her gün bir kadınımızı kurban veriyoruz. Bu kez kadın ölümünün yaşandığı yer, mega kent iatanbulun göbeği Kağıthane, kendisinden boşanmak isteyen eşini  Nisa Ece İnçke’yi öldürmekle suçlanan koca, tüm karısını öldüren erkeklerin sığındığı yalana ve korkaklığa sığınarak, psikolojik olarak kendisini hazır hissetmediğini ileri sürerek savunma yapmadı.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen tutuklu sanık Recep İnçke güvenlik güçleri tarafından getirildi. Karısını çok sevdiği için boşanmak itemediği ve eşini öldüren İnçke, kendisi savunma yapmak istemedi. Sanık Psikolojik olarak şuanda ifade verecek durumda değilim diyerek savunmasını daha sonra yapacağının altını çizdi. Duruşmada öldürülen Nisa Ece ‘nin yakınları ile Kadın ve Demokrasi Derneği(KADEM) de hazır bulundu. Geçen mahkemede avukatı olmadığı için savunmasını yapmayan katil zanlısı bu kez kendi rızası ile savunma yapmayıp rahat hareketleri ile tepki topladı. U rahatlığa tepki veren ve söz alan, öldürülen Nisa Ece’nin kız kardeşi Sakine Ece söz, ablasının sürekli şiddet gördüğünü belirterek sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi. Katil zanlısının tutukluluk halinin devamına karar verildiği duruşmada kadın ölümlerine tepki vardı.

KADEM avukatı’ nın yapmış olduğu açıklamada, sanığın bu psikolojımin bozuk söylemleri iyi halden indirim isteyeceğini biliyoruz bunun için elinden geleni yapacağının bu sebeple Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasın için elimizden ne gelirse yapacağız. Karısını boşanma gününe 1 hafta kala, dışarıdan silah sesinin duyulmaması için televizyonun sesini sonuna kadar açtıktan sonra 3 kez kurşunlayarak öldürecek kadar vahşi olan bu zanlı bunları düşünürken hiç psikolojısı bozuk biri gibi davranmıyordu. Zanlının dışarıda olması, tüm kadınlar için tehlikelidir denilerek açıklamalarına son noktayı koydu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here