Hemşire Ayşegül Terziye Desdek CHP’den Geldi

112

CHP’li bayanların ilçe binası önünde düzenledikleri basın açıklamasına atılanların hepsinin şortlu olması dikkatleri üzerine topladı .CHP İl kadınların arasında yer alan 82 yaşındaki Aynur Üstün isimli bayanın şort giyerek en ön sıralarda yer alması tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı mekli İngilizce öğretmenliği olduğu söylenen Aynur Üstün Benim yaşım gereği onlarca olayı darbeleri gördüm ancak bu kadar utanç verici hâdiseleri duymaktan artık bıktım dedi.Otobüste şort giymesi nedeni ile kendisine saldırılan hemşire Ayşegül Terzi için toplanan CHP’li kalabalık “Ayşegül Hemşireye şortlarımızla destek olmak için burada toplandık.Herkesin tatile girdiği bayramın birinci günü hastalarımıza yardım ettiği,gecenin sabahında yorgun argın evine dönmek üzere otobüse binen 23 yaşındaki “Ayşegül Terzi hemşire otobüste tanımadığı bir sözde erkek yolcunun uçan tekmeli saldırısına uğradı,saldırganın kirli sakallı esmer bir adam olduğu kısa zamanda belirlendi . Hiç kimse veya zümrenin kendi gibi düşünmüyor,giyinmiyor,yaşamıyor diye kadın üzerinde tahakküm kurması daha da ötesi şiddet kullanması kabul edilemez dedi.

Yeşeren Rahim olayın en acı veren tarafı ise şort giyen hemşireye şeytansın ölmelisin diyerek bağıran ve darp etmeye çalışan şahısa otobüs şoförü de dahil hiç kimsenin müdahale etmemesi oldu. Ayşegül hemşire yönelik yapılan vahim saldırı çok çirkin bir olay ancak daha üzücü olan şudur ki cezalar yetersiz ve  hak ihlallerinin yoğun olduğu bu dönemde Birlik olunması gerekiyor .

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi bir toplum,bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir.Mümkünmüdür ki bir toplumun yarısı topraklara,zincirli bağlı kaldıkça diğer kısmı göklere yükselsin. Ey kahraman Türk kadını,sen yerlerde sürüklenmeyi değil,omuzların üstünde layıksın. Biz Türk Kadınları olarak her türlü haklarımızı koruyacak ve savunacak kadar güçlüyüz dedi. Şile Chp İlçe Başkanlığı önünde yapılan “Şortlu Basın açıklamasına partili kadınların yanı sıra İlçe Başkanı Şecaattin Güney ve parti yöneticileri de katıldı.

Paylaş
Sonraki İçerikDatçada Palmiyeler Tehlike Altında

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here