07 Şubat 2017 Salı 12:05
YGS'ye kimlikle mi Girilecek Zorunlu mu?
 ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) Başkanlığından YGS’ye girecek adaylar için çipli kimlik kartı zorunluluğu bulunmadığı bildirildi. Kamuoyunda ve sosyal medyada 12 Mart 2017'de yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavına girecek adayların yeni çipli kimlerini almaları gerektiği yönünde çıkan söylentiler nüfus müdürlüklerinde yoğunluğa neden oldu.

 

AA muhabirinin ÖSYM Basın Müşavirliğinden aldığı bilgiye göre,

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü  tarafından doğum, kayıp, mevcut kimlik kartının geçerlilik süresinin sona ermesi  veya tahrifat sebebiyle kullanılmayacak durumda olan kimlik kartlarının  yenilenmesi başvurularında, yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar 15 gün geçerli  "geçici kimlik belgesi" düzenleneceği düşünülerek, kimlik değişikliği talebi olan  adayların yeni kimlik kartı edinme işlemlerini sınav günlerine bırakmamaları  gerekiyor.

Adaylar, mevcut nüfus cüzdanları, geçerlilik süresi dolmamış  pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar düzenlenen 15 gün  süreli "geçici kimlik belgesi" ile de sınava girebilecek.

2017 YGS Ne Zaman Yapılacak?

2017 YGS için geri sayım başladı. Başvuruların 4 - 18 Ocak tarihleri arasında yapıldığı YGS 2017 12 Mart 2017'de yapılacak. YGS sonuçları 28 Mart'ta ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden erişime açılacak.

Son Güncelleme: 07.02.2017 12:05
Yorumlar

Google+'da Paylaş