05 Kasım 2016 Cumartesi 13:27
Vur Emri geldi Dur ihtarı olmayacak!

İyi niyetimizi suistimal eden terör örgütü üyelerine "Dur" ihtarı yok direk "Vur" var. Yeni dönem başladı. Bundan böyle yasak bölgeye girenlere "dur" ihtarı çekilmeyecek direk vurulacak. Yeni güvenlik önlemleri son aşamasına geldi. Emniyet şüpheli araçlara ve canlı bombalara karşı teyakkuzda, yeni düzenlemede yasak bölgeye girenler direk vurulacak.

İşte Yeni Konseptin detayları:

Yeni konsepte teröristlere dur ihtarı çekilmeyecek, yasak bölge olarak ilan edilen yerlerde asker polis dur ihtarı çekmeyecek direk vuracak. Şüpheli araçlar ve canlı bombalara karşı alınan bu kararlar Amerika başta olmak üzere pek çok ülkede uzun yıllardır uygulanmakta. 

DETAYLAR ŞU ŞEKİLDE

Irak ve Suriye sınır hattında ya da sokağa çıkma yasağının olduğu bölgelerde şüpheli kişiler ve araçlar eylem yapmadan vurularak etkisiz hale getirilecek. Operasyon bölgesi duyuru edilen, araçların ve kişilerin girmemesi ihtiyaç duyulan noktalarda canlı bomba yada bombalı vasıta olduğundan şüphelendiğinde tetiğe basılacak. Doğu ve Güneydoğu’da bulunan, Suriye ve Irak sınırında vazife icra eden güvenlik güçlerine terör örgütlerinin fiil gerçekleştiremeden etkisiz hale getirilmesi için “vur emri” verildi.

Son Güncelleme: 05.11.2016 13:55
Yorumlar

Google+'da Paylaş