04 Kasım 2016 Cuma 22:15
Uzman Erbaşlara İnfaz Koruma Memuru Müjdesi!

Uzman erbaşlar infaz koruma memuru(gardiyan) olabilecek nasıl mı? konu le ilgili merak edilenlerin cevabı haberimizde işte detaylar….
Her çıkarılan yeni KHK’lar önemli kararları gündemimize taşırken hayatımızda da değişikliklere neden oluyor.Çıkan KHK’lar için mecliste bazı milletvekilleri kabul etmeyip karşı çıkarken bazı milletvekilleri de çıkarılan kanunları yerinde buluyor.
Önceden de devam eden kanuna göre Türk Silahlı Kuvvetler ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapan  Uzman Erbaşlar 7 yıl görev yaptıktan sonra kamuda memur olabilmekteydi.Şimdi çıkarılan bir KHK ile Uzman Erbaşlar artık İnfaz Koruma memuru da olabilecekler.O zaman İnfaz Koruma Memuru olmak isteyen bir  Uzman Erbaş ne yapacak bu KHK’da süreç nasıl olacak?
Gardiyanlar şuan itibariyle Adalet Bakanlığına bağlı olarak görevlerini sürdürüyorlar.Uzman Erbaşların ise infaz Koruma memurluğuna  geçebilmesi için ne yapması gerekmekte?Şuan görevde olan Uzman Erbaşların  en az iki yıllık görev sürelerini doldurmuş olmaları ve 20 Ekim 2016 tarihine kadar sözleşmelerini feshetmiş olmaları gerekmektedir.Ancak 20 Ekim 2016’dan sonra sözleşme yenilemek istemeyen yada sözleşmesini feshetmiş olan uzman erbaşlar Adalet Bakanlığı bünyesinde infaz koruma memuru olamaz denilmektedir.
15 Temmuz darbe girişimi sonrası terör örgütlerine üyelikleri  tespitedilen Cezaevleri infaz koruma memurlarının binlrcesi görevden alınmıştı işte Adalet Bakanlığı bu açığını gidermek amacıyla İçişleri Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile görüşerek buradaki 2154 kişilik açığını Uzman Erbaşlar arasından gidermek istiyor. Bunun için Uzman Erbaşların 35 yaşını aşmamış olması gerekiyor. Ayrıca 30 Haziran 2017 yılına kadar alınacak İnfaz koruma memurlarının mülakat tarihlerinin daha sonra yayınlanacağı belirtildi.
 

Son Güncelleme: 04.11.2016 22:25
Yorumlar

Google+'da Paylaş