04 Kasım 2016 Cuma 23:15
Ücretsiz internet uygulaması başlıyor

Bir yıl önce çalışmalarına başlanılan ücretsiz internet uygulaması hayata geçiriliyor.

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı yoksul vatandaşlara ücretsiz internet desteği sağlayacak. Bu uygulama   tahminen  aralık ay sonu  itibari ile uygulamaya konulacak. Yaklaşık olarak 300 bin kişiye bedava internet sunulacak. Uygulama için 40 milyon lira kaynak ayrıldı.

Yaklaşık bir yıl önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim  Kurumu’nun ortaklaşa çalışmaları neticesinde   başlatılan ücretsiz internet uygulaması aralık ayında hayata geçiyor.

Ücretsiz internet uygulamasından dar gelirli vatandaşlar faydalanabilecek. Bu uygulamadaki amaç dar gelirli ailelerin  de teknolojinin sağladığı kolaylıklardan yararlanmaları.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonunun 11 Şubat 2016 kararı uygulamaya başlanılacak olan ücretsiz internet  desteği ile yoksul durumda olan çocukların merdiven altı tabir edilen ,onları kötü alışkanlıklara yöneltebilecek ruhsatsız internet kafelerden korumak  amaçlanmakta.

 Aralık ayı sonu itibari ile uygulamaya sokulması düşünülen  bedava internet ile dar gelirli ailelerin teknolojinin sağladığı kolaylıklara rahat bir şekilde ulaşmaları hedefleniyor. Ücretsiz internet desteğinden 250-300 vatandaşın faydalanması öngörülüyor  .Uygulamayı hayata geçirmek için 40 milyon liralık kaynak ayrıldı.

Ücretsiz internet  yoksul ailelere ,aile koruma şifreli  ve kotalı olarak sunulacak. Bu destekten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları(SYDV)tarafından belirlenen yoksul vatandaşlar  yararlanabilecek .Uygulama için temel kıstas olarak ailelerin gelir düzeylerine bakılacak.

Yorumlar

Google+'da Paylaş