06 Şubat 2017 Pazartesi 10:31
Terör Bu Kez Louvre Müzesi’nde!
 Terör olayları gün geçtikçe tüm dünyaya yayılır hale geldi. Bu kez terör haberi maalesef Fransa, Paris’te bulunan dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerinden biri olan Louvre Müzesi’nden geldi. Fransız İhtilali’nden sonra 1793’te kurulan ünlü Louvre Müzesi’nde bugün sabah saatlerinde bıçaklı bir kişi tarafından ufak çaplı bir saldırı düzenlendi. 


Olay sırasında saldırganın bir sırt çantasıyla müzenin hediyelik eşya dükkanına girmeye çalıştığı ve askerlerin dikkatini çekmesi üzerine vurularak ağıt yaralandığı belirtildi. Hem Fransa Başbakanı Bernard Cazeneuve hem de Paris Emniyet Müdürü Michel Cadot ilk gözlemlere göre olayın terör saldırısı olduğunun açıkça belli olduğunu vurguladı. Saldırı esnasında müzede 200’den fazla kişinin bulunması da panik yarattı.Yapılan açıklamalara göre saldırgan patlayıcı taşımıyordu. Saldırı esnasında tekbir getirmesinin de dikkat çeken bir başka nokta olduğu ortaya çıktı. Araştırmalar sonucu saldırganın 29 yaşında bir Mısır vatandaşı olduğu, Ocak sonunda Fransa’ya Dubai’den giriş yaptığı ve kimliğinin tespit edildiği açıklandı. Olaydan sonra güvenlik önlemleri arttırıldı.


Fransa son zamanlarda terör olaylarıyla oldukça dikkat çeken ülkelerden biri haline geldi. En son 2016’da 84 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısından sonra ülkede olağanüstü hal edilmesi tüm dünyada yankı bulmuştu. Meydana gelen terör olayı bir kere daha birlik olma konusunda mesaj verdi. Cumhurbaşkanı François Hollande terörü bitirmeye yönelik çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini bir kez daha bu saldırıyla yinelemiş oldu. 

Son Güncelleme: 06.02.2017 10:33
Yorumlar

Google+'da Paylaş