09 Kasım 2016 Çarşamba 14:35
Tecavüzcü Serbest Kalınca Tecavüze Uğrayan İntihar Etti!

Son günlerde giderek artan taciz olaylarına bir yenisi ile Zonguldak Ereğli ilçesinde eklendi .15 yaşındaki lise öğrencisinin kendisine cinsel istismar bulunan 42 yaşındaki şahsın tahliyesi ardından intihar girişiminde bulundu.

17 Ağustos tarihinde Ereğli demir ve çelik fabrikasında işçi olarak çalışan A.K ailecek görüştükleri komşu kızını yemek yeme bahanesiyle eve çağırdı.Kapıyı kilitleyen şahıs lise öğrencisine öpüp dans etmeye zorladı.Gizlice mesaj atarak çağırdığı ablasının gelmesi ile evden ayrıldı .İki gün sonra İngilizce kursunda öğretmen durumu anlatan genç kız ardından ailesi ile kendisine tacizde bulunan şahsı şikayet etti.

Suçlamaların ardından tutuklu yargılanan sanık hakkında geçtiğimiz Cuma günü hakim karşısına çıkan AK. suçlamayı kabul etmedi. Cinsel istismar sucu yüzünden   toplam 9 yıl 2 ay hapis cezası aldı.Duruşmadaki iyi hali ve suçun ileri boyutta gerçekleşmemesi ile alt sınırdan ceza verilen sanık tutuklu kaldığı süre ve yargıtay sürecinin uzun sürmesi ihtimali üzerine tahliye edildi .Kızın ailesi verilen karara tepki gösterdi.

 Duruşmanın ardından kendisine cinsel istismarda bulunan şahsın alınması ile psikolojik çöküntü yaşayan genç kız akşam saatlerinde odasına kapandı ve kullandığı psikolojik haklardan çok sayıda içerek intihar etmek istedi.Uzun süre odasından çıkmaması üzerine şüphelenen ailesi kızlarını yarı baygın halde bulundu .Ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan genç kız yoğun bakım Üniversitesi'ne alındı. Hayati tehlikesinin devam ettiği söylenen genç kız hayatından vazgeçti kızın babası  Ayhan D., şöyle dedi:

"Kızıma 17 Ağustos'ta tecavüz etmeye kalkmışlardı. O tarihten bu yana tutuklu olan sanığı adalet serbest bıraktı. Buna üzülen kızım intihar etti. Adalet istiyorum. Bunu serbest bırakan hakim ve savcıya hakkımı helal etmiyorum. Kanun istiyorum.

Yorumlar

Google+'da Paylaş