14 Kasım 2016 Pazartesi 13:20
Taşeron İşçilerin Kadro Beklentisi Ne Zaman Son Bulacak?Taşerona Kadro Son Dakika Haberleri

Taşeron işçileri merakla beklediği hükümetin seçimlerde söz verdiği kadro ne zaman gelecek taşeron yasası için meraklı bekleyişleri devam eden işçiler henüz yeni bir gelişme olmamasından dolayı tepkilerini sürdürüyorlar sayıları 720 bini bulan taşeron işçiler için henüz bir gelişme yok.

Taşeron işçilerin durumu ile ilgili herhangi bir gelişme olup olmadığı 5 yıldan beri merakla araştırılıyor.Hükümet seçimlerinde taşeron işçilerin en kısa zamanda kadroya alınacakları açıklaması gelmişti önümüzdeki günlerde yeni umutlarla kendileri hakkında gelişmeler yaşanmasına bekleyen taşeron işçiler kadro beklentilerini sürdürüyorlar.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda kendisine yöneltilen gazetecilerin sorularına yanıt verdi .

Bakan Müezzinoğlu kıdem tazminatı ve taşeron işçilerle ilgili yaptığı açıklamada; 'Kıdem tazminatında adaletin sürdürülebilirliğin olduğu bir çerçeveyi henüz oluşturabilmiş değiliz. Önümüzdeki hafta taraflarla görüşeceğiz' dedi. Taşeron işçilerle ilgili olarak da "kamu personeli reformunu bir bütün olarak ele alacağız" dedi.

Taşeron İşçilerin Kadro Beklentisi Ne Zaman Son Bulacak?Taşerona Kadro Son Dakika Haberleri

 TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAKLAR

Merakla beklenen Taşeron İşçi Kadroları ile ilgili olarak hükümetin kamu çalışanları kanununda devrim gibi bir değişiklik yapacağı bu anlamda “devlet memurluğu” kavramını baştan aşağı değiştireceği ifade ediliyor.  Muhalefetle görüşmeleri sonrasında muhalefet partileri ile anlaşması durumunda, 657 sayılı kanununda çok kapsamlı bir değişikliğe gideceği öğrenildi. Bu değişiklik ile  “devlet memuru” kavramı yerine “kamu çalışanı” kavramını getirilirken, memurlar, işçiler, sözleşmeliler, kadro karşılığı sözleşmeliler “kamu çalışanı” adı altında tek bir statüde toplanacaklar.

3 BİN 500 TAŞERON İŞÇİ KADROYA ALINDI

 Kadroya geçişler ile ilgili kamu kurumdan ilk kadroya geçiş gerçekleşti. Karayolları Genel Müdürlüğü’nde çalışan 3 bin 500 taşeron işçi törenle kadroya alındı. Törene Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan da katıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü'nde çalışan 3 bin 500 taşeron işçinin kadroya alım töreni, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Yol-İş Başkanı Ramazan Ağar’ın katılımıyla Karayolları Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşti.

Yorumlar

Google+'da Paylaş