08 Kasım 2016 Salı 12:26
Taşeron İşçilere Müjdeli Haber!Taşeron İşçilere Kadro Ayarlaması Yolda

Taşeron işçilerin uzun bir zamandır  merakla beklediği   taşeron işçilere kadro verilmesi  konusu ile ilgili  Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarda bulundu.Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu 2017 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinde Maliye Bakanı Ağbal taşeron işçilerin kadro durumu ile ilgili birtakım açıklamalar yaptı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu taşeron işçilere kadro verileceği müjdesini vermiş ve yaklaşık bir milyon kişi heyecanlanmıştı. Ahmet Davutoğlu’nun mart ayında bu  yaptığı açıklama üzerine taşeron işçiler kadro alacakları zamanı beklerken eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yeni İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ,taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili çalışmaların %99’unun tamamlandığını ufak tefek pürüzlerin kaldığını açıklamıştı.

Fakat bu zamana  kadar taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili herhangi bir gelişme yaşanmadı.Taşeron işçilerin gözü kulağı kadroya alınmaları ile ilgili yapılacak açıklamada. Taşeron işçilerin durumu ile ilgili açıklama Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan geldi. Bakan Taşeron işçilere kadro verilmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı

Bakan Ağbal Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili çalışmaların sürdüğünü bir noktaya gelindiğinde kamuoyuna gerekli açıklamaların yapılacağını belirtti  fakat 700 bin kişiye sevindirici haberi duyuramadı.

Bakan Naci Ağbal"Taşeron konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Bir noktaya gelince gerekli açıklamaları yaparız."diye konuştu.Bakan kendisine yöneltilen devlet memurları alımları ile ilgili soruya "Eşitliği, kariyeri, liyakatı, herkesin kamu hizmetlerine katılımını engelleyecek bir düşüncemiz veya planımız yok." şeklinde cevap verdi.

Taşeron işçilerin merak ettiği taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili herhangi bir gelişme yaşandığında bunu sayfamızda anında sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.
 

Yorumlar

Google+'da Paylaş