20 Aralık 2016 Salı 23:43
Suikastçı neden öldürüldü niçin sağ yakalanmadı? Şok detaylar
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi 19 Aralık Pazartesi akşamı uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Suikasti gerçekleştiren polis ise olay yerinde öldürüldü. Sosyal medya ve bazı çevreler tarafından polisin neden öldürüldüğü, neden sağ yakalanmadığı yönünde gelen eleştirilere elbette yetkililer tarafından cevap verilecek. Ancak bir burada iki şeyden bahsedeceğiz. 

Birincisi Rus Büyükelçi yerde yaralı halde yatarken suikastçinin mermilerinin bitip teslim olmasını beklemek doğru mudur? İkincisi ise suikastçı zaten ben buradan ölü çıkarım diye üstüne basa basa söylüyor, amacı ölmeden Büyükelçinin öldüğünden emin olmadıkça teslim olmamak..  Suikastçiyi öldürmeden teslim almak bazen saatler sürebilmektedir, örnek olarak bazı rehin alma eylemlerine bakılabilir. 

Politik çıkarlar ve iki ülke ilişkileri açısından bir ülkenin Büyükelçisi yerde yaralı yatarken sizin dur ben suikatçiyi öldürmeyeyim sorgulamak için sağ yaklayayım diye bir tasarrufunuz olabilir mi? Suikastçının son kurşunu kendine ayırmadığını ne biliyorsunuz? İşte cevaplanması gereken soruda bu, suikastçi polisin kim olduğu kime hizmet ettiği akrabaları ve diğer işbirlikçilerinden alınan bilgilerle sabit sağ yakalasanız daha fazlasını alsanız ne yapacaksınız? Diyelim ki polis kılığına girmiş teröristi sağ yakaladığınız size ben FETÖ'nün adamıyım demekten başka ne söyleyebilir ki? Beyinsiz; kendisi biliyor mu ki kim için ne için canından olduğunu? Sosyal medyadan, klavye başından ahkam kesenlerin amaçlarını herkes çok iyi biliyor!

ALGI OPERASYONLARI TUTMAZ!

Güvenlik güçlerinin dışarıda ambulanslar beklerken ve büyükelçi yerde ağır yaralı yatarken fazla bir seçim şansları yoktu, Rus Büyükelçinin kurtarılması şarttı ve orada pisi pisine ölen suikastçinin canından daha kıymetliydi. İki ülke ilişkileri açısından yapılması gerekenin en doğrusu yapıldı kısa sürede Büyükelçinin kurtarılması için gereken ne varsa yapıldı.  Ülkenin menfaatlerini savunanlara karşı atılan bu iftar algı operasyonlarının bir parçası olmaktan öteye geçemeyecektir.
Son Güncelleme: 21.12.2016 00:30
Yorumlar

Google+'da Paylaş