18 Ekim 2016 Salı 00:11
Sözleşmeli subay alımı ne zaman yapılacak başvuru şartları
2016 yılında Jandarma Genel Komutanlığı tarafından sözleşmeli subay alımları yapılacağı açıklaması ardından sözleşmeli subay alımları için son başvuru tarihi belirlendi .23 Eylül tarihinde başlayan sözleşmeli subay alımları için başvurular ve başvuru şartları ile ilgili merak edilen detayları sizler için haberimizde derledik.

15 Temmuz darbesinin ardından devletin birçok noktasında ve özellikle askeri kanadında gerçekleştirilen görevden uzaklaştırmalar ardından meydana gelen personel açığını tamamlamak üzere Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli subay alımı yapacağı duyurusunda bulundu.Kadrolarda oluşan subay açığını kapatmak amacıyla Jandarma Genel Komutanlığı ilan yayınladı.

 Jandarma Genel Komutanlığı tarafından sözleşmeli subay alımları için  kara havacılık, istihkam ve muhabere gibi 500'den fazla alan için 600'den fazla personel, ağaç işleri endüstrisinden uzay bilimlerine, bilgi teknolojilerinden elektrik mühendisliğine, fizik mühendisliğinden haberleşmeye, mimardan motor öğretmenliğine kadar birçok alanda değerlendirilecek. Başvurular 14 Ekim 2016 Cuma günü son bulacak.

Başvuru İçin Aranan Şartlar:
Başvuran adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı mecburiyeti aranmakta olup, 4 yıllık lisans programlarında eğitim görmüş olmaları ve adayların 27 yaşını aşmamış olması gerekiyor. Ayrıca, lisansüstü eğitim görenlerinse 32 yaşını bitirmemiş olma şartı yine aranan özellikler ve nitelikler arasında yer alıyor. Diğer yandan Hatay derin hiçbir siyasi parti ile bağının bulunmaması yönetmelikte bulunan sağlık şartlarını taşıması silah taşıma ve Görev yapma yönünden çok iyi bir engelin olmaması en az 1 yıl ve üzerinde hapis cezası almamış olması gerekmektedir.
Yorumlar

Google+'da Paylaş