07 Şubat 2017 Salı 23:45
Son KHK Kararları MEB Son KHK Atılan İhraç Edilen Jandarma-polis Listesi

Fetö terör örgütünün çökertilmesi ve 15 Temmuz darbe girişimi ile görevden ihraç edilen personellerle ilgili 7 Şubat’ta yeni bir gelişme daha oldu. Olağanüstü hal kapsamında görevden ihraç edilen ve göreve iade edilen personellerin listesinin bulunduğu 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname resmi gazetede yayınlandı.

Bu kapsamda 4 bin 464 kişi görevden ihraç edildi. Ayrıca 16 kişi görevine tekrar iade edildi. 2 öğrencinin ise öğrencilikleri geri verildi. İhraç edilen kişilerin kurumları ve sayısı tam olarak şu şekilde:

Jandarma Genel Komutanlığı: 893 kişi, Emniyet Genel Müdürlüğü: 417 kişi, Milli Eğitim Bakanlığı: 2 bin 585 kişi, Yargıtay Başkanlığı: 10 kişi, Yüksek Seçim Kurulu: 10 kişi, Sermaye Piyasası Kurulu: 1 kişi, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı: 2 kişi, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu:  88 kişi, Vakıflar Genel Müdürlüğü: 2 kişi, Avrupa Birliği Bakanlığı: 3 kişi, Dışişleri Bakanlığı: 48 kişi, Ekonomi Bakanlığı: 15 kişi, İçişleri Bakanlığı: 49 kişi, Sahil Güvenlik Komutanlığı: 3 kişi, Kültür ve Turizm Bakanlığı: 16 kişi, Yüksek Öğretim Kurumu:  330 kişi.

Ohal kapsamı devam ettikçe bu sayılarda değişiklik olması her an beklenen bir durum. Hala daha gündemde 15 Temmuz gecesi ve Fetö terör örgütü bulunmakta. Buda devletin bu işin peşini bırakmayacağını ve ihraçların devam edeceğini gösteriyor. Ülkenin işleyişi ve güvenliğini de oldukça etkiliyor bu ihraçlar. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı’nda bulunan ihraçlar eğitimi farklı yönlerde etkiliyor. Bir an önce temizliğin bitmesi ve kemik kitlenin oluşması gerekiyor her şeyin düzene girebilmesi için.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 temmuz darbe gecesinin aldığı OHAL kararı ile birlikte kanun hükmünde kararnameler açıklanmaya devam ediyor. Açıklanan 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte ihraç edilen jandarmalar ile ilgili bilgiler sizlerle..

 Kanun Hükmünde Kararnameler açıklanmaya devam ediyor. 7 Şubat Salı akşamı yayınlanan khk ile birlikte bazı kamu kuruluşlarından ihraç edilen personeller belli oldu. Bu personeller arasında jandarmalar da var.

Son Güncelleme: 07.02.2017 23:45
Yorumlar

Google+'da Paylaş