23 Kasım 2016 Çarşamba 13:05
Sınavda Başarılı Olmak İçin Okunacak dua Nihat Hatipoğlu Sınav Duası
 TEOG sınavına girecek olan öğrenciler büyük bir heyecan içerisinde TEOG sınavı öncesinde sınava girmeden okunacak duaları sizler için sayfamıza hazırladık. Sıkı bir çalışmanın ardından sınav gününe yetişen öğrenciler sınav öncesi başarı duası ederek Allah'tan yardım dileyecekler.Sizlere sayfamızda TEOG sınavı öncesinde okunacak dualar Nihat Hatipoğlu'nun dilinden paylaşıyoruz.

Bugünlerde internet arama motorlarında en çok TEOG öncesi okunacak dualar yer alıyor.Sınavı öncesi hangi dualar okunmalıdır öğrenciler ve veliler Sınavda başarılı olmak için hangi duaları okumalıyız sorusunun yanıtını arıyor.İşte Nihat Hatipoğlu sınav duası sizler için bu sayfada yer alıyor.Sınava girerken ya da sınava girmeden önce okunacak dualar aşağıda verilmiştir.

2016-2017 TEOG SINAV DUALARI

Sabah kalktıklarında bir pirinç tanesine 184 Defa YA MUKADDİM okuyup o taneyi yutup sınava gitsinler.

“Ya men leccemel mütekebbirine bi licami azametihi selliim Sellim ya Hafız”Sınav sabahı 70 defa Salat-ı Nariye okunur.

“ Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemî’il-ehvâali ve’l âafâat.Ve takdıy lenâa bihâa cemî’alhaacâat ve tütahhirunâa bihâa min cemî’is-seyyi’âat ve terfeunâa bihâa indeke a’led-derecâat ve tübelligunâa bihâa aksa’l gaayâati min cemî’il-hayrâti fi’l-hayâati ve ba’del-memâat. Inneke alâa külli sey’in kadiyr.”

Mânâsı:

“Allâh’ım, Efendimiz Muhammed’e ve ehl-i beytine bizi bütün korku ve âfetlerden kurtaracağın, bütün ihtiyaçlarımızı göndereceğin, bütün günahlarımızdan temizleyeceğin, nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihâyetine ulaştıracağın şekilde râhmet eyle. Muhakkak sen her şeye kaadirsin.

Sınava girmeden önce de 7 defa okuyup dua eden kimse meleklerin ve ruhanilerin desteğini alır,onların ilhamıyla doğruyu bulur.

“Rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî”ayeti kerimesini 11 defa okuyan  imtihan edilen kimse sorulara çok kolay cevap verir.

 

Aşağıdaki duaları en az 10 ar defa okuyun:

“Bismillahirrahmanirrahim.Ya Hayyu,Ya Kayyum,Birahmetike estegisu”

Anlamı : “Allahım! Hayy ve Kayyum isminle ve rahmetinle yardımını talep ediyorum”..

"Bismillahirrahmanirrahim.. “Rabbişrah li Sadri ve yessir li emri,Vahlül ukdeten min lisani,yefkahü kavli.”

Anlamı :  Rabbim gögsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır.dilimin bağını çöz.Sözümü anlaşılır eyle...

 

"Bismillahirrahmanirrahim.. Rabbi edhılni müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’cal li min ledünke sultanen nasir

Anlamı : Allah’ım beni doğru bir girişle girdir ve doğru bir çıkışla çıkar.Katından bana yardım edici bir kuvvet gönder...

 

Nihat Hatipoglu TEOG sınavı için okunacak DUA

İsra suresi - 80. ayet

Ve kul rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrece sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ

Anlamı: De ki: “Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver.”

Son Güncelleme: 23.11.2016 13:08
Yorumlar

Google+'da Paylaş