25 Kasım 2016 Cuma 22:51
SGK VE GSS Borç yapılandırması son gün ne zaman
 SGK ve GSS borçları için yapılandırma başvuru süresi bitiyor. PekiSGK ve GSS borç yapılandırma son gün ne zaman? merak edilenler haberimizde..

Pek çok kişinin Gelir İdaresi başkanlığına borcu var .Gelir İdaresi Başkanlığına borcu olan Vatandaşlar aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak gerekli işlemleri  yaptıktan  sonra borç bilgilerini öğrenebilir. Borcunuzu öğrendiğinizde  borcunuza ait  yapılandırma için başvuru yapmanız  gerekmektedir. Başvurunuzu yaptığınınız takdirde  Gelir İdaresi Başkanlığı'nın müşteri hizmetlerini ( 444 1 189) arayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Başbakan Binali Yıldırım  vergi borçları yapılandırması için son tarihin  25 Kasım 2016 olduğunu  açıkladı. Borcu bulunan vatandaşlar  bu tarihe kadar yapılandırma işlemlerini gerçekleştirebilir.

GSS borç yapılandırmasında son tarih ne zaman?sorusunun yanıtı haberimizde.

Genel  Sağlık sigortasına  gelir testi yaptırmayan   ve primlerini yatırmayan  birçok kişinin borcu var. Bu borcu ödemeyen vatandaşlara bir fırsat doğdu .O ise  borç yapılandırması.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan  Bakan Soylu,"Gelir testini aksattığı ve gitmediği için yüksek borçları olanvatandaşlara, yeni bir hak verilecek. Genel Sağlık Sigortası borcu olanlar, kanun açıklandığı için gelir testine başvurma hakkına sahip. Başvuruda bulunanlar, gelir testi sonucunda çıkan sonuca göre genel sağlık sigortası primlerini ödemeleri veya devlet tarafından karşılanması durumunda sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek.

GSS Borcunuzu  sgk internet adresinden öğrenebilirsiniz.

GSS borcunu yapılandırmak isteyenler   gelir testi yaptırarak bu testin sonucuna göre belli oranda prim yatırarak  sağlık hizmetlerinden yararlanabilecekler.

GSS borcu yapılandırması için son tarih  2 Ocak 2016.GSS borçları nedeni ile sağlık hizmetlerinden faydalanamayan kişiler bu süre içerisinde borçlarını yapılandırarak  ,ilk taksiti ödedikten sonra  sağlık hizmetlerinden yararlanabilecekler.

Son Güncelleme: 25.11.2016 23:07
Yorumlar

Google+'da Paylaş