30 Ekim 2016 Pazar 16:58
Serdar Seyitoğlu Fetö Soruşturması Kapsamında Tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunun yapmış olduğu FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan  işadamı Serdar Seyitoğlu tutuklandı.

FETÖ2nün darbe girişiminin ardından devam eden soruşturmalar kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan Seyitoğlu baklavalarının sahiplerinden Serdar Seyitoğlu gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü’nün yürütmüş olduğu soruşturma içerisinde yeralan Serdar Seyitoğlu gözaltına alındıktan sonra emniyette devam eden işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi.Burada hakimin yapmış olduğu sorgulama işlemi tamamlandı. Seyitoğlu’na Nöbetçi Sulh Ceza hakimliği tarafından  ‘’silahlı terör örgütüne üye olma’’ suçundan dolayı tutuklama kararı çıktı.

Serdar Seyitoğlu için mahkemenin sevk yazısında Gaziantepli Habeş Seyitoğlu Baklava şirketinin ortağı ve genel müdürü olduğu belirtilerek, kendisinin himmet adı altında işadamlarından para toplayıp örgüte aktardığı ve toplanan bu himmet paralarının yüksek meblağlara ulaştığındada örgüt elebaşısı Fetullah Gülen’in ödül olarak plaket takke seccade ve tesbih gönderdiği belirtildi.

Diğer yandan Gaziantepli Habeş Seyitoğlu Baklava şirketinin ortaklarından ve Serdar Seyitoğlu’nun amcasının da oğullarından işadamı Mustafa Seyitoğlununda aynı soruşturma içerisinde daha önceden tutuklandığı aynı sevk yazısı içerisinde yer aldı.

FETÖ şüphelisi Serdar Seyitoğlu’nun bu kapsamda Nasıl ifade verelim talimatı doğrultusunda da örgütten fikir aldığı ve bağlarını koparmadığı ve eylemlerini anlatmada çekindiği devam eden etkin pişmanlıktan faydalanmak istemediği kaydedildi.

Yorumlar

Google+'da Paylaş