24 Kasım 2016 Perşembe 08:52
Samsun'da Yaşanan Acı Olayın Doktoruna Soruşturma Açıldı
Samsun’da geçtiğimiz temmuz ayında  evinde rahatsızlanan  Fatma Kuzu 4 saat de 4 hastane dolaştırıldıktan sonra yaşamını yitirmişti. Olayda ihmali olduğu ileri sürülen doktor hakkında soruşturma açılmasına izin verildi .İki hemşire için soruşturma izni verilmediği öğrenildi.

Samsun’un Salıpazarı ilçesinde 30 Temmuzda evinde aniden fenalaşan 33 yaşındaki iki çocuk annesi Fatma Kuzu’yu eşi ve çocukları özel araçları ile Salıpazarı Devlet Hastanesine getirdi. Fatma Kuzu’ya  burada ilk   müdahale yapıldıktan sonra rahatsızlığının psikolojik olduğu söylenerek Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. Ambulansla getirildiği hastanede fenalaşan kadın sedye ile acil servisten içeri alındı ve burada müdahale edildi.

Fatma Kuzu’nun Eşi Katip Kuzu (45),hasta eşinin buradan da taburcu edilmek istendiğini ,kendisinin buna karşı çıktığı sırada eşinin yeniden bayıldığını  tekrara acil servise alındığını ve tedavi edildikten sonra taburcu edildiklerini iddia etti.
Eşinin durumunun iyi olmadığını gözlemleyen Katip Kuzu  ,eşi Fatma Kuzu’yu Samsun ‘dakiEğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Genç kadına burada panik atak teşhisi konuldu ve acil serviste tedaviye alındı. Fakat iki çocuk annesi Fatma Kuzu doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.
4 saat içinde 4 hastane gezdikten sonra hayatını kaybeden  Fatma Kuzu’nun  yakınları olayın peşini bırakmadı olayda  ihmal iddiası ile şikayetçi oldu.
İhmal iddiaları üzerine Samsun Valiliği olayla ilgili  inceleme başlattı.

İlkadım Kaymakamlığı İlçe Hukuk İşleri Şefliği tarafından Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde çalışan Dr. Tuğba Ö(35) . hemşireler Şaziye C ve Fatma K(42) hakkında görevi ihmal iddiası ile başlatılan inceleme sonuçlandı.Kaymakamlık Doktor Tuğba Ö hakkında soruşturma izni verirken ,hemşireler  Fatma K ve Şaziye C hakkında soruşturma izni verilmedi.

Son Güncelleme: 24.11.2016 09:00
Yorumlar

Google+'da Paylaş