22 Ocak 2017 Pazar 13:02
Referandum Ne Zaman Türkiye Yeni Anayasa İçin Ne Zaman Oy Atacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi görüşmeleri ile anayasa değişikliklerine devam ediliyor . Yeni anayasa meclisten geçtiği takdirde referanduma hangi tarihte gidilecek merak ediliyor.  Amasya'da yapılan son dakika gelişmeleri ve ne zaman sandık başına gidilecek konusundaki merak edilenleri sizler için sayfamızda hazırladık.

Mecliste görüşmeleri devam eden anayasa referandumu için önümüzdeki günlerde yeni düzenlemeler yapılması öngörülüyor. Referanduma ne zaman gidilecek yeni anayasa milletin bilgisine ne zaman sunulacak anayasa değişiklikleri ile ilgili yapılan son dakika açıklamaları sizler için haberimize yer almakta.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman katıldığı programda gündemle ilgili konuları değerlendirdi mecliste görüşülmeye devam eden anayasanın referanduma ne zaman geleceği hakkında bilgiler veren Hüseyin Yayman anayasanın meclisten geçeceğini altını çizdi. Hüseyin Yayman açıklamasında, “İnşallah benim kişisel kanaatim bu parlamentodan geçecek, milletin önüne gelecek. Yani sizin önüne gelecek. Sizin oy vermenizle inşallah Türkiye’de nisan başında; ya 2 Nisan, ya da 9 Nisan’da referandum sandığı sizin önüne gelecek. Orada da hiç şüpheniz olmasın, söylersiniz sonra. Aksi olursa yüzde 55- 60 bandında bir çoğunlukla inşallah Türkiye’de Başkanlık Sistemi gelecek” ifadelerine yer verdi.

Son dakika haberlerinden, gündem  haberlerinden, politika haberlerinden, ekonomi haberlerinden, kamu  haberlerinden, Türkiye büyük millet Meclisi haberlerinden, anayasa çalışması gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.


 

Yorumlar

Google+'da Paylaş