04 Şubat 2017 Cumartesi 12:12
Polis Olmak İçin Ne Yapmalıyım?Polis Başvuruları ve Şartları
Polis Meslek Eğitim Merkezi’ne 20 bin kadar polis adayı alımı yapıldı.Alınan polis adayları 18. ve 19. dönemler için. Şu sıralarda merak edilen ise, 2017’de polis memuru alımı yapılıp yapılmayacağı.Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde, ihtiyaçlara göre, en kısa zamanda  polis alımı yapılması bekleniyor.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) Polis memuru alımı ve Polis Özel Harekat Alımlarıyla ilgili alım tarihleri açıklaması bekleniyor. Adaylar gün gün merakta kalıyor. Alımların ne zaman olacağı ise büyük merak konusu.

Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Polis Akademisi Başkanlığı net olarak alımların yapılacağına dair açıklama yapmadı. Ancak artan terör saldırıları ve operasyonlardan dolayı kısa süre içerisinde Şubat - Mart 2017 tarihlerinde Polis Özel Harekat alımının yapılabileceği düşünülmekte. 18. dönem PÖH alımlarında kadınlara bin kişilik kontejan ayrıldı.

Fakat 19. dönem PÖH alımlarında kadınlara kontenjan ayrılmadı. 2017 yılında da 10 bin kişilik PÖH alımının yapılması ile kadınlara yine en az bin kişilik kontejan ayrılması bekleniyor. Alımların kısa zamanda olacağının beklenmesi ile İçişleri Bakanlı Süleyman Soylunun da konu hakkında yapacağı açıklama dört gözle bekleniyor.
Son Güncelleme: 04.02.2017 12:15
Yorumlar

Google+'da Paylaş