04 Kasım 2016 Cuma 22:20
Özel Kuvvetler Personel Alımı ve Başvuru Şartları

Özel Kuvvetler  ne kadar personel alımı  yapacak ?başvuru şartları neler? gibi  merak edilen soruların yanıtı ve daha fazlası haberimizde .İşte detaylar…
Özel Kuvvetler Komutanlığı personel alımı yapacak.  İlk defa  sivil bir kaynaktan personel alımı yapılacağı  duyruldu.Alımlarla ilgili özel bir de afiş tasarlandı .Tanıtım broşüründe 15 Temmuz darbe girişiminin kahramanı  şehit Ömer Halisdemir’in resmi kullanıldı.
Milli Savunma Bakanlığı tarafından Özel Kuvvetler Komutanlığındaki personel ihtiyacını gidermek için muvazzaf subay ve astsubay alımı yapılacağı  duyuruldu. Özel Kuvvetler Komutanlığına ilk defa Bakanlık tarafından  personel alımı yapılacak. Adaylar  bugünden  itibaren ay sonuna kadar başvurularını yapabilirler.
Özel Kuvvetler Komutanlığına 200 muvazzaf subay ,500 muvazzaf astsubay alınacak. Muvazzaf subaylık için başvuracak adayların lisans mezunu olmaları ve KPSS puan türünden en az 50 puan almaları gerekmektedir. Astsubaylık için başvuracak adayların en az lisans mezunu olmaları, KPSS puan türünden  en az 50 puan almaları gerekir. Adaylar başvuruları ile ilgili detayları Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesi www.msb.gov.tr 'den öğrenebilirler.
''GELECEĞİN SUBAY VE ASTSUBAYLARINI BEKLİYORUZ''
Özel Kuvvetlere personel alımı için özel bir afiş hazırlandı. Tanıtım afişinde  bordo bereli askerlerin teçhizatlı fotoğrafları kullanıldı. Afişte en dikkat çeken şey ise 15 Temmuz darbe girişimi kahramanlarından biri olan  şehit  astsubay Ömer  Halisdemir’in fotoğrafının kullanılması oldu.
 

Son Güncelleme: 04.11.2016 22:53
Yorumlar

Google+'da Paylaş