10 Ocak 2017 Salı 20:46
ÖSYM'den Açık Uçlu LYS Sorularına Örnek açıklaması Geldi!

ÖSYM 2017 LYS sınavında yer alacağı açıklanan açık üçlü sorular ve kısa cevaplı sorular ile ilgili örnekleri ÖSYM Kendi internet sitesi üzerinden yanıtlayarak ,adaylarının merakını gidermeye açık uçlu soru örnekleri ve cevap anahtarlarını haberimize sizlere vermiş olduğunuz bağlantıyı tıklayarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Lisans yerleştirme sınavı olan LYS için bu yıl farklı değişikliklere gidildi uzun zamandır üzerinde konuşulan açık üçlü soru uygulaması öğrencilere yönetilecek ÖSYM 2017 LYS sınavında açık uçlu sorular olacağını ve bu soruları kısa cevaplı yanıtlar verileceğini açıkladı. Soruları örnekleri kendi internet sitesi üzerinde yayınlayarak adayların merakını gider diye kısa cevaplı soruları ulaşmak için haberimizin devamında ki bağlantıyı tıklayabilirsiniz,.

ÖSYM merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 LYS sınavında ilk defa kısa cevaplı soruların olacağı belirtildi. Adayları bu sorulara yanıtı sorunun cevabı olan sözcük sayı veya bir cümleyi cevap anahtarındaki harf yada rakamların bulunduğu kutuları işaretleyerek verme imkânına sahip olabilecekler.

 

SORULARIN DAĞILIMI

Bu yıl yapılacak olan her LYS oturumunda, açık uçlu kısa cevaplı soruların testlere göre dağılımı ise şöyle olacak. 3 soru LYS-1 Matematik testinde, 1'er soru LYS-2 Fizik, Kimya ve Biyoloji teslerinde, 2 soru LYS-3 Türk Dili ve Edebiyatı testinde, 1 soru Coğrafya-1 testinde, 1'er soru LYS-4 Tarih ve Coğrafya-2 testinde, 1 soru ise Felsefe grubu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testinde sorulacak. 3 soru da LYS-5 Yabancı Dil Testinde.

Son Güncelleme: 10.01.2017 20:47
Yorumlar

Google+'da Paylaş