19 Aralık 2016 Pazartesi 13:36
OHAL Ne Zaman Bitecek?Cumhurbaşkanı Açıkladı?
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Belarus ziyaretinin ardından ülkeye dönüş esnasında uçakta bulunan gazetecilerin kendisine yönelttiği soruları cevapladı Açıklamalarında olağanüstü halin OHAL ne zaman kalkacağına dair soruları da yanıtlayan Erdoğan ile ilgili detaylar haberimizde yer almaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan anayasa değişikliği ve aynı zamanda olağanüstü hal hakkında açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz darbesinin ardından 3 aylık Olağanüstü hal ilan edilmesinin ardından dolan Sırrı ile birlikte olağanüstü hal uzatıldı yönünde açıklamalarda bulunan Erdoğan kendisine yöneltilen OHAL ne zaman kalkacak sorusuna cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "OHAL kalksın diyorlar, OHAL niye hemen kalksın. Her şey yüzde yüz kontrol altında değil, cezaevinden dışarıya rahatlıkla tweet atanlar oluyor. Demek ki yeterli kontrol yok" dedi.

Erdoğan, istihbaratın daha yoğun bir çalışma içine girmesi gerektiğini belirtti. "Darbeler başarılı olamazsa suikastler dönemi başlar" teorisini hatırlatan Cumhurbaşkanı, Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit edilmesinin bu suikastlerden biri olabileceğini ifade etti, "Daha farklı isimleri de hedef alabilirler, dikkatli olmak lazım" diye konuştu.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Başkanlık sistemi konusunda AK Parti ile MHP arasındaki temasa da değinen Erdoğan, "Temennim odur ki bir an önce bu iş ülkenin gündeminde çok daha olumlu istikamette yerini bulsun" dedi.

Cumhurbaşkanı, Başkanlık seçimi için şu aşamada bir takvim vermesinin doğru olmayacağını da söyledi.

"TRUMP'A ÖNCE BİZE GEL DEDİM"

Donald Trump’ın Amerika Birleşik Devletleri'nde başkanlık seçiminde kazandığı zaferi değerlendiren Erdoğan, “Trump'a Türkiye’nin yurtdışına yapacağı ilk seyahatlerden biri olmasından memnuniyet duyacağımızı belirttim." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı, Trump'ın Ocak ayında Türkiye'ye gelebileceğini söyledi. Erdoğan, Trump'la, Suriye’de ve Irak’ta uçuşa yasak bölge oluşturulması gibi konularda benzer düşünceleri olduğunu belirtti.

Son Güncelleme: 19.12.2016 13:39
Yorumlar

Google+'da Paylaş