19 Kasım 2016 Cumartesi 22:03
Oğuldan Babaya Korkunç Tuzak
Eski bakan Kemal Kurdaş’ın oğlu Özdemir Osman Kurdaş ,oğlu Ali Can Kurdaş’ın bombalı paketle düzenlediği saldırıda yaralandı.

Olay dün öğle saatlerinde İstanbul Maltepe Zümrütevler'de bulunan Genel Sistem Dizayn (GSD) Enerji Mühendislik'te gerçekleşti. Güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntülerde  kurye kılığında bir kişi  motosikletini 100 metre kadar geride park ederek Mühendislik binasına girdi. Kuryenin getirmiş olduğu paketi şirketin güvenlik görevlisi V.M  aldı . Güvenlik görevlisinden paketi alan sekreter  Sevgi Özcan   şirket yöneticilerinin bulunduğu kata çıktı.Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özdemir Osman Kurdaş’a gönderilen paket açılınca  şiddetli bir şekilde patladı .Olayda Özdemir  Osman Kurdaş , şirketin CEO'su ŞahnurAğaik ve sekreter Sevgi Özcan yaralandı. Şirket binasında patlama nedeni ile panik havası yaşandı. Yaralılar olay yerine çağrılan ambulanslarla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı .Bombalı saldırıda yaralanan eski Maliye Bakanı Kemal Kurdaş'ın oğlu olan Özdemir Osman Kurdaş'ın  sol kolunun bilekten koptuğu  ve durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Diğer yaralıların ise sağlık durularını iyi olduğu  belirtildi.

İncelenen kamera görüntülerinden paketi getiren şüphelinin Özdemir Osman Kurdaş’ın oğlu Ali Can Kurdaş olduğu tespit edildi. Zanlı kısa bir süre sonra   babasının kaldırıldığı hastanede   yakalandı. Ali Can Kurdaş’ı kız arkadaşı  Kardelen Çınar  da polis tarafından göz altına alındı.

Baba Kurdaş ve oğlu Ali Can Kurdaş arasında maddi nedenlerden dolayı bir anlaşmazlık olduğu ,oğul  Ali Can Kurdaş’ın husumet beslediği babasına el yapımı patlayıcı (EYP)  ile saldırı gerçekleştirdiği iddia edildi.

Son Güncelleme: 19.11.2016 23:42
Yorumlar

Google+'da Paylaş