18 Kasım 2016 Cuma 23:40
Niğde İlinin İsmi Değişiyormu Halis Niğde Olacak mı
Niğde ilinin isminin değişeceği yönündeki ortaya atılan iddialar son günlerde en sık konuşulan konular arasında yer almaya başladı. 15 Temmuz darbesi şehidi olarak tarihe geçen Ömer halisdemirin isminden esinlenerek adının Halis Niğde yada demir Niğde olarak değiştirilmesi yönündeki istekler ne kadar geçerli olacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne Serhat Sağlam isimli bir vatandaş tarafından gönderilen dilekçe de 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin ardından ülkenin uçurumun kenarından döndüğünü ancak hainlere geçti vermediğini ifade etti. Meclis dilekçe komisyonu'na gönderdiği Dilekçede Serhat Sağlam Ömer halisdemirin Memleketi olan Niğde'nin adının değiştirilmesi yönünde talepte bulundu.Ülkemizi derinden sarsan darbe girişiminde kendisini siper ederek şehit düşen Ömer halisdemirin ismi mecliste kabul edilerek Memleketi olan Niğde'ye verilecek mi merak konusu oldu.

"İLELEBET YAŞATILMASI İÇİN DEĞİŞTİRİLSİN İSTİYORUM"
Bu süreçte hainlere geçit vermeyen ve darbe girişiminin engellenmesinde büyük rolü olan kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edildiğini anımsatan Sağlam, dilekçesinde şunları kaydetti:

"Şehidimizin memleketi olan Niğde'nin adının, Ömer Halisdemir'in soyadında geçen halis ya da demir kelimelerinin de eklenmesini talep ediyorum. Ömer Halisdemir isminin ilelebet yaşatılması ve ona olan şükranımızın bir parçası olarak adının Halisniğde ya da Demirniğde olarak değiştirilmesini istiyorum."
Konu hakkında herhangi bir gelişme olduüu takdirde gelişmeleri sizlere sitemiz üzerinden aktarmaya çalışacağız.
 
Son Güncelleme: 18.11.2016 23:58
Yorumlar

Google+'da Paylaş