24 Ekim 2016 Pazartesi 16:54
Müge Anlı'da Zanlılar Neden İtirafta Bulunuyor
Sosyal medyada büyük tartışma konusu olan pedofili suçtur etiketi ile Twitter kullanıcıları arasında en çok konuşulan başlık haline gelen Manisa'daki çocuk cinayeti insanların kin ve nefreti nereden oldu.Atılan tweetlerin birçoğu Irmak kupa isimli çocuğun katil zanlısına tepki için atıldı. Diğer yandan bir çok Twitter kullanıcısı Müge Anlı cinayet itirafı için başarılı hareketinden dolayı tebrik etti.

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 14 Ekim tarihinde kaybolan üç buçuk yaşındaki Irmak kupa isimli çocuk Ailesi tarafından bulunamayınca babası Bilal Kupa ,Müge Anlı'nın programına katıldı .Olay hakkında komşularından şüphe duyduğunu söyleyen baba İstanbul'daki programa gelmeyi kabul eden katil zanlısı komşusu ,programın reklam arasında çocuğun ölümü ile ilgili itirafını gerçekleştirdi.

3.5 yaşındaki çocuğun katili Müge Anlı'nın programında reklam arasında sohbet sırasında suçunu zor da olsa itiraf etti. Müge Anlı ile Tatlı Sert isimli programda ilk suç itirafı olmayan bu olay gündeme damgasını vurdu.

Bir çok kayıp ve katilin bulunmasında başarılı projelere imza atan Müge Anlı bu tür itirafları nasıl gerçekleştiriyor.Suç işleyen kişiler canlı yayında nasıl konuşabiliyor ve yayına çıkmayı nasıl kabul ediyor merak konusu oldu .

Türkiye Psikiyatri Derneği eski başkanı Şeref Özer, bu tür itiraf örneklerinde iki durumun geçerli olduğunu ifade ediyor: "Biri zanlıları programa çıkartan durum, diğeri ise onlara bu itirafları yaptıran durum".

Özer, Manisa örneğindeki gibi zanlıların, programlara çıkış sebebinin, 'bilinçle' ilişkili olduğunu söylüyor. Özer bu kişilerin, "Eğer bu programa çıkmazsam çevrem suçlu olduğumu düşünür" psikolojisi ile bilinçli bir şekilde karar alarak bu programlara katıldıklarını ifade ediyor.
 
 
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş