10 Şubat 2017 Cuma 23:22
Lise mezunu bekçi alımı başvuru şartları ve gerekli belgeler?

Devlet Personel Başkanlığı ve İstanbul Valiliği bekçi alımı için çalışma başlattı. Çarşı ve Mahalle Bekçisi alına ilişkin kanun kapsamında EHS (Emniyet Hizmetleri Sınıfı) olarak İstanbul ilinde görevlendirilmek üzere boş bulunan bekçi kadrolarına alım yapılacak. İstanbul ve ilçelerinde görevlendirilmek üzere Çarşı ve Mahalle Bekçisi statüsünde personel alımı yapılacak. Yapılacak Bekçi alımlarına kimler başvurabilir? Detaylar yerelhaber.tv'den takip edilebilir..

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı ne zaman yapılacak? 

Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak görevlendirilmek üzere, 700 kişi alınacak. Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları 16 - 25 Şubat tarihlerinde yapılacak.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımına kimler başvurabilir?

Emniyet Hizmetleri Sınıfında istihdam edilecek Çarşı ve Mahalle Bekçisi olabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız, lise ve dengi olkul mezunu olmazı ve en az 1 yıldır İstanbulda oturuyor olmanız gerekmektedir. Adayların askerliğini yapmış ve 30 yaşından büyük olmaması gerekiyor. Çarşı ve Mahalle Bekçisi olmak için görevini yapmasına engel olabilecek bir sağlık sorunun olmaması, kau hakarından mahrum olmamak ve en az 1.67 cm boyunda olmak başvuru için yeterli şartlar..

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için gerekli belgeler neler?

1 - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 

2 - Mezun olunan okula ait diploma ya da tasdikli örneği

3 - Askerlik durumunu bildirir belge

4 - Adli sicil belgesi 6 adet ftoğraf

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı başvuru süreci nasıl işliyor?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için başvurular 16 - 25 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak. Gerekli evraklar ile birlikte başvuru tarihleri arasında eksiksiz olarak başvuruda bulunabilecek adaylar İlçe Emniyet Müdürlüğüne şahsen başvuruda bulunacaklar.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı sınav süreci nasıl işliyor?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı sözlü sınavda başarılı olanlar ilçe Emniyet Müdürlüğünün bağlı olduğu Kaymakamlıkların internet sitelerinden yayınlanacak tarihlerde yazılı olan adrelerde sınava tabi tutulacaklardır.  Başarılı olan Çarşı ve Mahalle Bekçi adayları yine aynı internet sitesinden duyurulacaktır...

Son Güncelleme: 11.02.2017 18:01
Yorumlar

Google+'da Paylaş