16 Aralık 2016 Cuma 08:31
KPSS Taban Puanları Yükselişe Geçti?Bu Yıl Minimum Düzeyde Memur Alınacak

5 milyondan fazla kişinin umut bağladığı memur olabilme yolundan en önemli aşama olan KPSS Kamu personeli seçme sınavları yapılmaya başlandı. 2017 alınacak atama bekleyen adayları ilgilendiren KPSS taban puanları ile ilgili ise yüksek mi düşük mü olacağı konusu merak uyandırmaktadır.

Başbakan Binali Yıldırım'ın yakın bir zamanda KPSS taban puanları ile ilgili yaptığı açıklamalarda 2017 yılı için kamuya alımların minimum düzeyde tutulacağı olabildiğince az yeni memurun alınacağı açıklaması taban puanların büyük oranda artacağı düşüncesini oluşturmuştur.  Her yıl sınava girerek memur olmak için atama bekleyen memur adayları için Başbakanın açıklaması büyük bir hayal kırıklığı oluşturmuştur.

Her fırsatta yetkililerin bu yıl kamu personeli alımının minimum düzeyde yapılacağı yönündeki açıklamaları KPSS sınavına ümit bağlayan adayların gözü ÖSYM nin açıklayacağı tercih kılavuzuna odaklandı. 3,5 milyon katılımcısı ile rekor kıran KPSS orta öğretim sınavı sonuçları ise 21 Aralık tarihinde ÖSYM nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır .

KPSS Tercih Kılavuzuna Nasıl Ulaşabilirim ?

21 aralık tarihinde KPSS orta öğretim sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından ÖSYM nin resmi internet sitesinde tercih kılavuzunun yayınlanması beklenmektedir. Bu sene Kasım ayında 3,5 milyon kişi sınava girmiş 203 bin kişide müracat etmiş  ancak sınava girmemiştir.

Her fırsatta yetkililerin bu yıl kamu personeli alımının minimum düzeyde yapılacağı yönündeki açıklamaları KPSS sınavına ümit bağlayan adayların gözü ÖSYM nin açıklayacağı tercih kılavuzuna odaklandı. 3,5 milyon katılımcısı ile rekor kıran KPSS orta öğretim sınavı sonuçları ise 21 Aralık tarihinde ÖSYM nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır. Taban puanların yapılan açıklamalar sonrasında yükseleceği yönünde beklenti oluşmuştur. 

Son Güncelleme: 16.12.2016 08:35
Yorumlar

Google+'da Paylaş