04 Kasım 2016 Cuma 19:12
KPSS Ön lisans Sonuçları Adaylar Tarafından Merak Ediliyor

Önlisans mezunu adayların 16 Ekim 2016 tarihinde girmiş olduğu KPSS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.Her geçen gün KPSS önlisans sınavı sonuçların açıklanması için heyecan dolu bekleyiş devam ederken, bu hafta içerisinde açıklanması beklenen sonuçlar ile ilgili merak edilen detayları sizler için haber turumuzda hazırladık.

KPSS önlisans 2016 sonuçları için binlerce aday heyecanla 16 Ekim tarihinde yedikleri sınavın heyecanlı bekleyişini sürdürmeye devam ediyor.Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak konusunda ÖSYM tarafından Henüz bir açıklama yapılmadı .ÖSYM resmi internet sayfasına giriş yaparak Burada bulunan haberler ve duyurular bölümünde karşınıza çıkan KPSS önlisans sınav sonuç ekranı bağlantısını tıklayıp ardından ÖSYM şifresi ve T.C kimlik no ile KPSS önlisans sınav sonucunu rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

KPSS Ön Lisans Sınavının Geçerli Sayılması İçin Gerekenler

•          Adayın öncelikle sınavdan önce belli olan atandığı salonda sınava girmesi,

•          KPSS Ön Lisans sınavı sırasında bizzat kopya çekme veya kopya çekilmesine yardım etmemesi,

•          Sınav başlamadan hemen önce sınavdan önce çıkarılan sınav giriş belgesini sınav görevlilerine teslim etmesi,

•          Sınavda dağıtılan cevap kâğıdındaki gerekli boşlukları doğru olarak doldurup kodlaması,

•          Sınav cevap kâğıdında bulunan T.C. Kimlik numarası doğru yazması ve kodlaması,

•          Sınav sona erdikten sonra kontrol etmiş olduğu soru kitapçığını ve beraberinde cevap kâğıdını sınav görevlilerine teslim etmesi,

•          Sınav sırasında sınav salonunda sınav görevlileri tarafından belirtilen uyarılara uyması,

Bunların haricinde sınav görevlileri ve sınav kâğıdında bulunan kurallara adayın uyması zorunludur. Bu kuralların herhangi birisine uymayan adayın sınavı kesinlikle iptal edilecekt

2016-KPSS Ön Lisans Düzeyi Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı ÖSYM resmi internet sayfasından yayımlanmıştır. ÖSYM resmi internet sayfasına giriş yapınız. Sayfada bulunan Sınavlar menüsünden KPSS’yi seçiniz. Açılan sayfanın hemen sağ kısmında oluşan menüden Sınav Soru ve Cevapları bağlantısına tıklayınız. Bağlantıya tıkladıktan sonra tüm KPSS sınavlarının Temel Soru Kitapçığı ve Cevap anahtarını bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz.

2016-KPSS Ön Lisans Sınavı henüz açıklanmadı fakat önümüzdeki günlerde açıklanması muhtemel görülmektedir. Adayların sınav sonuçlarını düzenli olarak ÖSYM resmi internet sayfasından takip etmeleri gerekiyor.

Yorumlar

Google+'da Paylaş