07 Aralık 2016 Çarşamba 15:02
KPSS Lise(Ortaöğretim) Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
 20 Kasım tarihinde gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim sınavının sonuçları hangi tarihte açıklanacak merak konusu oldu.Sınava giren adaylar sınav stresini atlatmanın ardından şimdi de sonuçların açıklanacağı tarihi bekliyorlar. KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını sizin için sayfamızda aktardık.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ortaöğretim mezunu adaylara yönelik hazırlanan KPSS sınavı bu yıl 20 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirildi.Sınava giren adaylar yoğun bir çalışmanın ardından ter döktüler sınavın üzerinden 2 hafta geçmesinin ardından sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı merak konusu oldu.

KPSS lisans önlisans sınavına giren adaylar için sonuçlar açıklanırken ortaöğretim sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor.Memur olmak isteyen binlerce aday ÖSYM nin resmi internet sitesinden başvurularını gerçekleştirdi. KPSS sınavına giren adaylar sonuçlarının açıklanması ile birlikte başvurdukları merkezleri gidip iş hayatına atılmak için gün sayıyorlar.

Tarih Belli Oldu Mu?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yapmış olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavına 4 milyona yakın aday girdi ve sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı bekleniyor. Merkezi atama başvuruları 21 Aralık'ta başlayacak ve bu tarihten önce sonuçların kesin olarak açıklanması beklenmektedir.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS'nin ne zaman açıklanacağına dair her hangi bir açıklama yapılmadı ancak sınav sonuçlarının tahmini olarak 12 Aralık 2016 tarihine kadar açıklanacağı tahmin ediliyor. Net açıklama yapılırsa sizi konu hakkında bilgilendireceğiz.

Son Güncelleme: 07.12.2016 15:20
Yorumlar

Google+'da Paylaş