21 Kasım 2016 Pazartesi 12:20
Konya Halk Sağlığı Personel Alımı İlanı-Bu kadroya kimler başvurabilecek?
Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından sağlık personeli alımı yapılacağı duyruldu .Peki ne kadar personel alımı yapılacak ? Bu kadroya kimler başvurabilecek? Başvuru yapacak adaylarda aranan özellikler neler? gibi merak edilen birtakım soruların yanıtı haberimizde. Konu hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız haberimize göz atmanızı öneririz.

Sağlık Bakanlığına bağlı Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı olmadan aile hekimliği uygulamasında görev yapmak üzere personel alımı yapılacağı belirtildi.
Kimler başvuruda bulunabilir? detaylar haberimizde..

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünün yaptığı açıklamada Kamu Personeli Seçme Sınavı  şartı aranmadan  personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Peki kimler başvuruda bulunabilir? Toplam kaç personel alınacak?

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere  alınacak personelde birtakım şartlar aranmakta bu şartların neler olduğunu haberimizde sizlere paylaşmaya çalıştık.

Adayların en az ortaöğretim mezunu olması gerekiyor Adayların  ebelik, hemşirelik, sağlık memurluğu (Toplum sağlığı) acil tıp teknisyeni bölümlerinden birinden mezun olmaları gerekiyor. Bu bölümden mezun olmayan adaylar başvuruda bulunamazlar Adaylardan  KamuPersoneli Seçme Sınavına  girmiş olma şartı aranmıyor.

Vekil  ebe ve hemşire olarak görev yapan adaylarda başvuru yapabilirler  başvuru yapacak adayların  Konya ili sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekmektedir. Adaylar 11 Kasım 2016 tarihine kadar Halk Sağlığı Müdürlüğü  İnsan  Kaynakları Şubesine  giderek konu hakkında bilgi alarak  gerekli evrakları doldurmalılar.Son Güncelleme: 21.11.2016 12:24
Yorumlar

Google+'da Paylaş