04 Kasım 2016 Cuma 22:59
Kış Türkiye’ye merhaba dedi birçok ilimiz kar gördü

Bolu’da iki gündür aralıklarla yağan kar yağışı TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu’nun Bolu Dağı kesiminde etkili oluyor.

D-100 karayolunun Bakacak, Seymenler, Karanlıkdere ve Elmalık mevkiinde  karayolları ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar   neticesinde trafikte aksama yaşanmıyor. Sürücüler  TEM otoyolunun Bolu Dağı Tüneli ve viyadükler mevkiinde zor anlar yaşıyor.

Ekipler ulaşımın rahatlıkla sağlanabilmesi için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Kastamonu’da  kar  yağışı etkili oldu .Kastamonu’nun Abana ilçesinin yüksek kesimlerimde kar kalınlığı 20 santimetreyi aştı. Abana’da  etkili olan kar yağışı nedeni ile Yaralıgöz ve Kayalarbaşı beyaz örtü ile kaplandı. Ekipler trafikte aksamalar yaşanmaması için kar küreme  ve tuzlama çalışmaları yapıyor.

Kütahya’da yoğun kar yağışı nedeni ile ulaşım güçlükle sağlanıyor. Akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeni ile Domaniç-İngöl karayolundaki Kocayayla mevkisinde zor anlar yaşıyor. Trafik ekipleri sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Düzce’de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Ekipler  kar yağışı nedeni ile  sürücüleri D-655 Batı Karadeniz Bağlantı Yolu'nun Hiciz ve Kabalak rampalarında dikkatli olmaları yönünde uyarıyor.

Yığılca ilçe merkezi ve köylerinde kar yağışı nedeni ile ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Yüksek kesimlerde kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığını söyleyen Yığılca Kaymakamı Muhammet Furkan Sancaktutar, "Ekiplerimizi hazır halde bekletiyoruz. Yaşanılabilecek olumsuzluklara karşı hazır bekleyen ekiplerimiz ilçede faaliyet gösterecekler." dedi.

Sakarya’da etkili olan sağanak, yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı.

Yorumlar

Google+'da Paylaş