19 Aralık 2016 Pazartesi 11:09
Kış Saati Uygulaması Geri Mi Geliyor?Bakanlık Harekete Geçti?
 Yaz saati uygulamasının Türkiye'de devam etmesi üzerine vatandaşlardan şikayet gelmeye devam ediyor.Çocukların özellikle sabahları erken saatte okula gitmeleri üzerine havanın karanlık olmasından dolayı enerji ve tabi kaynaklar Bakanlığı'na şikayetler ardarda sıralanacak bakanlık harekete geçti. Peki saatler geri alınacak mı ne zaman alınacak işte merak edilen detaylar...

Yaz saati uygulaması enerji tasarrufu için kaldırılmıştı. Kış saati uygulamasına alışkın olan vatandaşlar bu yıl yaz saatinin devam etmesi üzerine havanın geç aydınlanmasından dolayı bakanlığı ve gerekli kurumları şikayet yağmuru yağdırdılar . Yaz saati uygulaması nedeniyle şikayetleri giderek artması üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın yeniden değerlendirmeye aldı.

Edindiğiniz bilgilere göre son iki haftadır günlük 47 civarında şikayetin gelmesi ile birlikte bakanlık önerileri değerlendirmeye aldı.Yetkililerden alınan bilgilere göre her şikayet ayrı ayrı değerlendiriliyor.Sabit saat uygulaması sağlanan tasarruf miktarının çıkarılması için çalışmalar yapıldığını aktaran yetkililer konu hakkında çalışmaları hızlandıracak larını belirtiler.

Özellikle öğrenci velileri bu durumdan şikayetçi olduklarını, çocuklarının daha hava aydınlanmadan okula gitmek zorunda kaldıklarını ifade etmişlerdi. Lise ve üniversite öğrencileri ise okula karanlıkta gittikleri için ilk derste uyku halinde olduklarını belirterek, saatlerin yeniden geri alınması gerektiğini söylemişlerdi. Öte yandan Change.org üzerinden başlatılan kampanyaya saatlerin geri alınmasını isteyen 50 bin kişi imza atmıştı.

Son Güncelleme: 19.12.2016 11:11
Yorumlar

Google+'da Paylaş