18 Ocak 2017 Çarşamba 09:56
Kıbrıs Müzakereleri Mont Pelerin Neresidir?

Kıbrıs müzakerelerinin görüşüleceği Mont Pelerin Neresidir? Mont Pelerin Nerededir? 18 Ocak Kıbrıs müzakerelerinin görüşülmeye devam edileceği yer olan Mont pelerin nerede bulunmaktadır merak ediliyor? Mont pelerin topluluğuna da ismini veren şehri özellikleri nedir? Kıbrıs görüşmelerine kimler katılacak

MONT PELERİN NERESİDİR? MONT PELERİN NEREDE BULUNMAKTADIR?

Kıbrıs müzakerelerinin devam edeceği yer olan Mont Pelerin İsviçrenin Cenevre ketinde bulunuyor. Mevki olarak cenvre gölü ne yakın olmakla beraber Alp dağlarının eteğine kurulu bir şehir olma özelliği vardır. Bir dağ kasabası özelliği olmasının yanında Mont Peleri birçok ünlü düşünür, ekonomist ve bilim adamından oluşan Mont Pelerin Topluluğunada isim vermiştir.

KIBRIS GÖRÜŞMELERİ KİMLER KATILACAK

Bilindiği gibi daha önceki Kıbrıs göüşmelerinden bir sonuç alınamamıştı. Yaşanan bu gelişme üzerine hem Kıbrıs hemde Türk tarafından heyetlerin katılımıyla beraber Garantör ülkeler kapsamında bulunan Türkiye, Kıbrıs ve İngiltereninde bulunacağı heyet bir sonraki görüşmesini İsviçre’nin Mont Pelerin kentinde sürdürecek.

MONT PELERİN ŞEHRİNİN ÖZELLİKLERİ

18 Ocak Çarşamba günü yapılacak Mont Pelerin görüşmelerinde ne sonuç çıkacak tüm ülkeler tarafından merak ediliyor. Görüşmeler sonucunda bir müzakere antlaşması imzalanacak mı tüm ülkelerin gözü Mont Pelerin’de olacak. Mont pelerin şehri dağlık bir kesimde bulunmaktadır. Çevresinde cenevre gölüde bulunan şehir önemli toplantılara da ev sahipliği yapmaktadır.

Son Güncelleme: 21.01.2017 10:52
Yorumlar

Google+'da Paylaş