05 Aralık 2016 Pazartesi 15:29
Kader'e Devlet Eli
Zonguldak’ta yaşayan   iki eli  olmayan ve bir ayağını da protezle kullanan  küçük kızın tedavi masraflarını Sağlık Bakanlığı üstlendi.Doğuştan iki eli olmayan ve bir ayağını da protezle kullanan 11 yaşındaki    ilkokul öğrencisine  Sağlık Bakanlığı sahip çıktı.

Zongulgak’ın Alaplı ilçesinde yaşayan , doğuştan iki eli olmayan ve ayağının birini de protezle kullanan ilkokul öğrencisi Kader Kalaycı’ya  Sağlık Bakanlığı sahip çıktı. Kader Kalaycı’nın babası Hüseyin Kalaycı ,kızının tedavi masraflarını Sağlık Bakanlığı’nın üstleneceğini  ,kızının yarın hastaneye yatacağını ve protezli ayağından ameliyat olacağını söyledi.

Baba Kalaycı kızı Kader’in  yarın  Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesine yatırılacağını belirtti ve şöyle konuştu: "Kızımın doğuştan 2 eli yok. Sol ayağı sağ ayından kısa olduğu için 1 yaşından itibaren protezle yürümeye başladı. Son 1 yıldır kızım yürümekte çok zorluk çekiyor. Sabah okula gittiğinde gün boyu protez ayağını yara yapıyor. Akşam eve geldiğinde ağrıları olduğu için uyumakta çok zorluk çekiyor."

Küçük kızın babası Hüseyin Kalaycı kızı ile ilgili medyada çıkan haberlerin ardından kendilerini Sağlık Bakanlığı yetkililerinin aradığını  ,kızının durumunu sorduklarını ve tedavisi ile ilgileneceklerini söylediklerini ifade etti.

Kızı Kader’in elleri olmadı için yazı yazamadığını söyleyen baba Hüseyin Kalaycı, "Bununla ilgili de yetişkin olduğu zaman biyonik el takılacağı söylendi. Tek hayalimiz, kızımın arkadaşlarıyla oynaması ve ellerini rahatlıkla kullanabilmesidir. Ben, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a ve bizimle ilgilenen herkese sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Son Güncelleme: 05.12.2016 15:31
Yorumlar

Google+'da Paylaş