04 Kasım 2016 Cuma 14:59
İtalya Çok Feci Sallandı Tam 6.6 Büyüklüğünde

İtalya’da son günlerde ard arda yaşanan depremlere bir yenisi daha eklendi.İtalya   6.6 şiddetindeki depremle sarsıldı.İtalya’nın Perugia  kenti yakınlarında  6.6 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem nedeni ile bazı binaların yıkıldığı öğrenilirken can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Deprem anını anlatan bir belediye başkanı "Otomobilimde uyuyordum. Cehennemi gördüm" dedi.Dün İtalya’da yaşanan depremin 24 Ağustos’ta ülkede meydan gelen ve 297 kişinin can kaybına neden olan depremden daha şiddeti olduğu ,insanların sürekli yaşanan artçı depremler nedeni ile evlerinde kalmadıkları için can kaybının yaşanmadığı öğrenildi.

Amerikan Jeolojik Araştırmalar Kurumu(USGS) ‘ndan İtalya depremi ile ilgili  yapılan açıklamada  depremin merkez üssünün   Perugia kentinin 68 kilometre uzaklıkta olduğu açıklandı.
Sivil savunma yetkilileri 6.6 büyüklüğündeki depremin şiddeti ile bazı binaları yıkıldığını belirtti.

Norcia kasabasında bulunan tarihi St.Benedict Bazilikası ‘nın deprem nedeni ile büyük hasar aldığı ifade edildi.Yetkililer 24 Ağustos’ta meydana gelen depremden etkilen köy ve kasabaların yıkılmış olduğunu söyledi. Bölgede artçı sarsıntılar devam ettiği için insanlar otomobillerinde uyuyorlardı. Bu nedenle 6.6 şiddetindeki depremde can kaybı olmadığı düşünülüyor.

Depremin en çok etkilediği kasabalardan Ussita’nın belediye başkanıMarcoRinaldi  deprem anını anlatırken şu ifadeleri kullandı:"Her şey çöktü. Ortalığı toz bulutu açıkladı. Tam bir felaketti... Ben otomobilimde uyuyordum. Cehennemi gördüm".Yetkililer depremle ilgili yaptığı açıklamada bu ana  kadar can kaybının yaşanmadığını ,yaralılardan birinin durumunun ağır olduğunu bildirdi.
 

Yorumlar

Google+'da Paylaş