30 Ekim 2016 Pazar 22:39
IŞID Aşiret Liderlerinin Yakınlarını Katletti

Birleşmiş Milletler, terör örgütü IŞİD’ın Musul’da 70 sivili kurşuna dizdiğini ,öldürdüğü çiftçileri de nehre attığını duyurdu. Terör örgütü IŞİD kendilerine karşı savaşan aşiret liderlerinin yakınlarını  katlettikten sonra bir araca bağlayarak sokaklarda gezdirdi.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiserliği sözcüsü Cenevre’de açıklama yaptı.RubertColville yaptığı açıklamada terör örgütü IŞİD’in geçen hafta öldürdüğü 70 sivil,50 eski polis ve 21 çiftçinin cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği sözcüsü Colville, Irak ordu güçlerinin Tuloul  Nasır köyü yakınlarında bulmuş oldukları sivillerin cesetlerinin kurşuna dizilmiş olduğunu söyledi.

IŞİD’in Musul yakınlarında 50 eski polisi infaz ettiği öğrenildi.

IŞİD teröristleri  Musul’a 45 kilometre uzaklıkta bulunan Safina köyünde 15 çiftçiyi öldürerek nehre attı.Teröristler  kendilerine karşı  savaşan aşiret liderlerinin yakın olan altı kişiyi infaz ettikten sonra bir araca bağlayarak Safina köyünün sokaklarında dolaştırdı.

RubertColvilleIŞİD’ın üç kadın ve 3 kız çocuğunu da infaz ettiğini duyurdu.

Diğer taraftan Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in kuzeni NizarHamudAbdulgani  yakalandı.

Kerkük İlçe ve Kasabalar Polis Müdürü SerhadKadir ,yakalananNizarHamudAbdulhgani’nin kardeşinin Reşad nahiyesinin IŞİD sorumlusu olduğunu  açıkladı.Eski Irak liderinin üst düzey yöneticisi olduğu öğrenilen kuzenleri Mueyyed,Hişam ve MusennaHamud aranıyor.

Yorumlar

Google+'da Paylaş