28 Ekim 2016 Cuma 23:28
Hemşirenin Yaptığına Bakın Sağlığımız Kimlere Emanet
Teknolojinin hayatımızda yer edilmesi ile birlikte sosyal medyada her geçen gün paylaşım çılgınlığı yaşanıyor sosyal medya olayları kimi zaman ilginç ve dehşet verici larak karşımıza çıkıyor.İnsanlık öldü mü vicdan yok mu dedirtecek ilginç olaylardan biriside bir hemşireye ait.
 
Geçtiğimiz günlerde hastanede çalışırken yoğun bakımda yatan hastaların fotoğrafını çekip alay edici cümleler ve sosyal medyada paylaşan hemşire E.G.  tepkilere neden oldu.

Hastanede yoğun bakım ünitesinde görev yapan hemşire yoğun bakımda yaşam ile Hayat arasında savaş veren hastalarla selfie çekip resmen alay ederek sosyal medyada paylaştı.

Paylaştığı fotoğrafların altına

"Ölüme ramak kala"gibi alay ifadelerini kullanan hemşire E.G kısa sürede yakalandı.

Paylaştığı fotoğraflardan Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptığı anlaşılan bu hemşire, yoğun bakımdaki hastalardan biriyle selfie yaparak

 “Ölmeye ramak kalalardan minicik bir tablo” diyerek alay etti.

Başka bir fotoğrafta ise

"Şu an evdeyim arkadaki de çok pahalıya aldığım bir tablo. 04:20 kafası" diye not girdi.

Bu konuyla ilgili açıklamada bulunan  CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş,

"Skandal olayla ilgili birçok şikayet geldi. Tıp etiği ve hasta haklarından haberi olmayan bir hemşire ölüm döşeğindeki hastalarla edep ve etik dışı paylaşımlarda bulunmuş. Hastaların fotoğrafını teşhir edip onlarla alay etmiş. Hasta Hakları Yönetmeliği ve tüm insanı kural ve aidiyetlere aykırı bu duruma sağlık bakanlığının acilen el atmasını bekliyorum. Bu kişinin gelen tepkilerden dolayı sosyal medya hesabını kapattığını da öğrendik. Buradan Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ’a çağrıda bulunuyor ve bu kendini bilmez hakkında gerekli idari işlemin yapılmasını milletimiz adına talep ediyorum” diyerek kızgınlığını dile getirdi.
 
 
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş