04 Kasım 2016 Cuma 02:06
HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ gözaltına alınıyorHalkların Demokratik Partisi Eş Başkanı Figen Yüksekdağ göz altına alındığı basında yer aldı. Birçok HDP’li milletvekili hakkında göz altı kararı olduğu konuşuluyor.

HDP Eş Başkanı olan Selahattin Demirtaş’ın da göz altına alınacağı ve evinde arama yapılacağı basında yer aldı. Son dakika haberi olarak yer alan haberlerde eş başkanların göz altına alındığı açıklandı.

Emniyet birimleri tarafından gerçekleştirilen operasyon ile birlikte HDP’li bazı millet vekilleri hakkında göz altına alma kararı çıktığı basında yer aldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyon ile birlikte HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ göz altına alındı. Benzer şekilde HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da göz altına alınması bekleniyor.

Basında yer alan bilgilere göre emniyet birimlerin elinde “zorla göz altına alma kararı” bulunuyor. Selahattin Demirtaş’ın da göz altına alınması bekleniyor.

Figen Yüksekdağ’ın göz altına alınması sosyal medyada da kısa sürede trend haline geldi. Öte yandan HDP’li Ziya Pir, Mehmet Ali Aslan, Ferhat Encü, Leyla Birlik hakkında da göz altı kararı bulunduğu basında yer aldı..

Son Güncelleme: 04.11.2016 02:25
Yorumlar

Google+'da Paylaş