10 Ocak 2017 Salı 20:53
Hangi kamu kurumlarında sağlık personeli alımı yapılacak açıklandı!
 2017 yılında kamuda çalıştırılmak üzere 60 bin personel alımı yapılacağı açıklaması geldi. Konu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sözleşmeli personellerin bakanlıklara göre dağılımı ile ilgili bilgiler aktardı. 2017 yılında kamuda görevlendirmek üzere 61 sözleşmeli personel alımı detayları bakan Müezzinoğlu'nun açıklaması ile haberimizde yer almaktadır.

2017 yılında çok sayıda sözleşmeli personel alımı yapılacak kamudan ihrac edilen memurların yerine alınacak olan sözleşmeli personel ile ilgili değerlendirme toplantısı sırasında muhabirler ile bir araya gelen Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 60 bin personel alınacağını belirterek, en fazla alınan Milli Eğitim Bakanlığı'na yapılacağını ifade etti .

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ''60 bin kamuya yeni alım olacak. Bunların çoğu Milli Eğitime alınacak. Ancak özellikle Doğu ve Güneydoğu'da öğretmen açığının olduğu yerlere sözleşmeli statü üzerinden alım yapılacak'' dedi. Bakan Müezzinoğlu, MEB'e personel alımının yanı sıra toplam 60 binden geriye kalan kadroların ise İçişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'na sözleşmeli personel alımında kullanılacağını söyledi. Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı'na alımı yapılan hekimlerin bu altmış binlik kadro içerisinde olmadığını da sözlerine ekledi.

YENİ KHK İLE İHRAÇ VE GÖREVE İADELER OLACAK

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu çıkarılması beklenen yeni KHK'lara ilişkin de kısa bir açıklama yaptı. Müezzinoğlu, dün itibariyle OHAL'in 3 ay daha uzatıldığını söylerken, yeni çıkacak KHK ile birlikte kamudan ihraçların ve göreve iadelerin olacağını da belirtti.

Son Güncelleme: 10.01.2017 20:55
Yorumlar

Google+'da Paylaş