Halep#039;te Sıcak Çatışmalar Yeniden Başladı

Londra'da bulunan Suriye insan hakları Gözlemevi isimli muhalif grup tarafından yapılan açıklamaya göre Halep'te çatışmalar ve Hava bombardımanı cumartesi gecesi başlayacağı söylendi. Rusya'nın insanı ara olarak nitelendirdiği Ateşkes sırasında Halep şehrine herhangi bir insani yardım ulaşmadığı söyleniyor .Suriye insan hakları Gözlemevi hava saldırıları hakkında muhaliflerin kentin güneybatısındaki bir mevziye hedef aldıklarını açıkladı. Suriye Ordusu ve muhalif gruplar arasında devam eden çatışmalar kentin doğuşuna doğru giderek yoğunlaşıyor.

Halep'te Sıcak Çatışmalar Yeniden Başladı

Beyaz bereliler isimli Sivil Savunma grubunun önüllülerinden olan Halepli İsmail Abdullah isimli şahıs BBC'ye ateşkesin hemen ardından bombardımanın ve keskin nişancı ateşinin başladığı soluk soluğa dehşet dolu savaşın ortasında kalan vatandaşların zor durumda kaldıklarını  ifade etti.

 Birleşmiş Milletler taraflardan herhangi bir güvenlik Garantisi söz konusu olmadığından dolayı yaralıların tahliye edilmesinin ertelendiğini açıkladı. Rusya ve Suriye hükümeti talepleri insani koridorları kullanarak kenti terk etmeleri yönünde çağrı yapmıştı.Ancak İhsaniye koridorların yakınlarında çatışmaların yoğun olması nedeniyle kimse buna cesaret edip bulunduğu yeri terk edemedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×