11 Ocak 2017 Çarşamba 22:08
Hac Ücretleri ne zaman açıklanacak Merak Ediliyor
 2017 Hac kayıtları için ön kayıt işlemleri  6 Ocak tarihinde sona eriyor kayıt yenileme işlemleri ise 9 31 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.  2017 yılında Hac ücretlerinde fiyatlar nasıl diye merak edenler salonunda gerekli bilgileri öğrenebilirler.

İstanbul'un beş şartından birisi olan Hac vazifesini yerine getirmek isteyen Müslümanlar ön kayıtlar ve kayıt yenileme tarihlerinin belli olması ile birlikte kolları sıvadılar. 2017 Hac ön kayıt işlemleri için son gün 6 Ocak 2017 olarak belirlenirken kayıt yenileme ise 9 Ocak tarihinde başlayacak ve 31 Aralık tarihinde sona erecektir.

Kutsal topraklara giderek Hac vazifesini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için ön kayıt işlemleri Cuma günü sona ermektedir. Kayıt güncelleme işlemleri 9- 31 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Hac ücretleri konusunda yakında açıklama yapılması bekleniyor. Hac fiyatları konusunda konaklama türü yok o gün sayısı paket içerisinde yer alan hizmetleri görev değişiklik sağlanacaktır.

2017 YILINDA İLK DEFA KAYIT YAPTIRACAKLAR

Genel Müdürlük tarafında yapılan açıklamaya göre, 2017 yılında ilk defa kayıt yaptıracak adayların izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

1-2017 yılında hacca gitmek için ilk defa kayıt yaptıracak vatandaşlarımız ilgili bankalara 20 TL. ön kayıt ücreti yatıracaklardır.

2-Ön kayıt işlemleri 28 Aralık 2016 – 06 Ocak 2017 tarihleri arasında olacaktır.

3-Vatandaşlarımız elektronik ortamda (http://hac.diyanet.gov.tr) veya müftülüklere bizzat müracaat ederek “Oda tercihli hac konaklama” ve “Otel Konaklama” türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını yapacaklardır.

4-Vatandaşlarımızın iletişim bilgilerini girmeleri gerekmektedir. (Kura çekimi sonrası hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlarımız “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgelerini cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile alabileceklerdir.)

5-Anlaşmalı Bankalar: Al Baraka Türk, Halkbank, Kuveyt Türk, Ptt Bank, Vakıf Bank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım.

6-Müftülüklere yapılan müracaatlarda kayıt parasını yatırdığına dair dekontu, müracaat dilekçesi ile birlikte süresi içerisinde müftülüklere teslim etmeyen ve kayıt numarası da almayanların müracaatları geçerli olmayacak, bunlar kuraya dahil edilmeyecek, talep etmeleri halinde ise yatırdıkları ücret kendilerine iade edilecektir.

Son Güncelleme: 11.01.2017 22:35
Yorumlar

Google+'da Paylaş