04 Kasım 2016 Cuma 13:23
Fırat Kalkanı Operasyonunda Son Durum Ne?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ,Suriye’de gerçekleştirilen Fırat kalkanı Operasyonu ile ilgili açıklama yaptı. Fırat Kalkanı Operasyonu Suriye’nin kuzeyinde 24 Ağustos’ta başlatılmıştı. Operasyon kapsamında DEAŞ ve PKK/PYD'ye ait 174 hedef ateş altına alındı.

TSK’dan  Fırat Kalkanı Operasyonu ile ilgili  yapılan açıklama da terör örgüt DAEŞ’e ait 162 ,terör örgüt PKK/PYD ‘ye ait 12 hedef vurulduğu belirtildi.Fırat Kalkanı Operasyonu ile ilgili Türk Silahlı Kuvvetlerinden  açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bölgede başta terör örgütü DAEŞ olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf etmek ,hudut güvenliğini sağlamak ,koalisyon güçlerine destek vermek amacı ile 24 Ağustos’ta Suriye’nin kuzeyinde başlatılan Fırat kalkanı Operasyonun devam ettiği   ,harekatın 68’inci gününde bölgede muhalif unsurlardan oluşan özel kuvvet gruplarının yoğun ateş desteği ile Mirkane ile Mare’ye bağı olan  Kar Kalbayn köyü, Rai’ye bağlı Sinekli köyünde kontrol sağlandığı belirtildi.

Terör örgütü DAEŞ Taşlıhüyük batısında muhalif güçlere destek veren zırhlı iş makinesini güdümlü tanksavar atışı ile vurdu. DAEŞ’in saldırısında herhangi bir can kaybı olmadı.Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü DAEŞ’e ait 162,terör örgütü PKK/PYD’ye ait 12 hedefin vurulduğu ,bölgede operasyonun başladığı andan bu zamana kadar  yaklaşık olarak bin 330 kilometrekare alanda kontrol sağlandığı ,bölgede birçoğu tuzaklanmış olan 33 mayın ve bin 369 el yapımı patlayıcının imha edildiği belirtildi.
 

Yorumlar

Google+'da Paylaş